Stará vana

Od: Datum: 04.09.16 17:40 odpovědí: 5 změna: 05.09.16 08:43

Máme v bytě vanu asi 30 let, možná i víc starou. V místech, kde jsou ze spodu přivařené nohy se zevnitř postupně objevují praskliny na smaltu. Smalt se jakoby odloupne, jsou to tak půl centimetrové kousky, které jsem opravila lakem na to určeným. Mám ale trochu strach, jestli se ty nohy od té vany nemůžou ulomit, když si napustím plnou a sednu si, tak občas vana vrzne.

Co si o tom myslíte? Může se to ulomit? Vanu měnit nebudu, jsem tu v nájmu, je nějaké jiné řešení, jako něčím jí podložit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.09.16 17:47
avatar

Vanu lze podložit mimo ty nohy dvěma velkými kostkami polystyrenu,které se pod vanu do volných míst namáčknou.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.09.16 18:18
avatar

Potvrzuji, že praská-li smalt, je to známka že dochází v onom místě k pohybu a zřejmě tam bude plech rezavý. Rozhodně by nebylo od věci nohy odlehčit a použil bych k tomu přímo nohy k vaně určené, stavitelné (pro akrylátovky). Určitě bych hlídal i jestli to časem nekape.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.09.16 08:14
avatar

Máte ji zazděnou nebo jen s přední, sundávací stěnou? Když už budete pod ní nakukovat a podkládat, nebylo by vhodnější, uvažovat nad výměnou? Právě ta přední stěna, ta je při výměně nejsložitější, zvláště. Když na jsou obkladačky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.16 08:28
avatar
Přečtěte si pořádně otázku,
tazatelka píše,že je v nájmu a vanu měnit NEBUDE!
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.09.16 08:43
avatar

Vana je základní součástí vybavení bytu a tak by se o její výměnu měl postarat její majitel - pronajímatel bytu. Pokud je vana po své životnosti, máte na výměnu nárok (ovšem jen teoreticky). Nevím, jaké jsou mezi Vámi a pronajímatelem vztahy, ale pokuste se s ním domluvit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.