Pospojování vodovodních baterií v koupelně

Od: Datum: 03.09.16 14:29 odpovědí: 3 změna: 04.09.16 08:22

Chci se zeptat na pospojování vodovodních baterií v koupelně. Někdo řiká ano, někdo ne - to bych teď neřešil. Dělám koupelnu tak tam ty dráty dám a potom je buď zapojím nebo nechám nezapojené.

Jak se to má přesně dělat? Smyčkovat drát zelenožlutý pruřez 4 mm2, stačí na baterii, tj. na teplou nebo studenou, ne na oboje? A co v případě stojánkové baterie na umyvadle - stačí také na jeden přívod nebo raději na oba? Raději i na ventil pračky, na ventil u WC už je asi opravdu zbytečnost (plastová nebo keramická splachovací nádržka bude izolovat dostatečně?) Vanu a sprchu bych nespojoval (stejně nění kam upevnit drát). A co pospojování ještě se zemnicími kolíky v zásuvkách, není to už taky zbytečné?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.09.16 15:26
avatar

Neni to zbytečné, doporučuju používat zemnící svorky ZS 4, vleze se to pod růžici. V případě použití pancéřových hadic je dostačující spojit roháček jeden.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.09.16 20:52
avatar
No ... dneska když elektrika po revizi musí být v koupelně jištěná chráničem to podle mě zbytečné je. Kor když už ani trubky nejsou kovové ale plastové.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.09.16 08:22
avatar

Nejedná se o uzemnění ale o ochranné pospojení, toto pospojení je sice uzemněno, ale primární funkce je srovnat potenciály kvových částí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.