Každoroční kontrola plynových kotlů?

Od: Datum: 03.09.16 09:08 odpovědí: 4 změna: 03.09.16 16:47

Je dáno zákonem provadět každý rok kontrolu a vyčištění plynového kotle k vytápění rodinného domku revizním technikem? Kotel mám kondenzační průtokáč z ohřevem vody,prozatim jsme dělali kontrolu každý rok ale nemůžu dohledat zda je to povinné.Známi tvrdí že stačí co 3 roky.Jak to řešite vy?Děkují za radu a názor. A ještě co kominík u kondenzačního kotle je třeba kontrola... když mám v komíně plast?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.09.16 09:28

Žádný zákon nepřikazuje dělat revize plynu v rodinném domku. Stát ti žádnou pokutu dát nemůže.

Ale může to někdo požadovat na základě tebou podepsaných smluv. Např. pojišťovna, distributor plynu atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.09.16 09:32

http://kalkulackaenergie.com/…vse-o-revizi-plynovych-kotlu/


doplněno 03.09.16 18:10: PlynJe-li v bytovém domě zaveden plyn, je jeho majitel (či společenství vlastníků jednotek) povinen provádět každoroční kontrolu rozvodů plynu a plynových zařízení (např. společného plynového kotle) ve společných prostorách domu pověřeným pracovníkem až po plynoměry jednotlivých majitelů či nájemníků bytů. Pravidelná revize je vyžadována každé 3 roky.V soukromých prostorách nájemníků či vlastníků bytových jednotek (či rodinného domu) není revize vyžadována. Nájemník nebo vlastník bytu či rodinného domu by ji měl ale ve vlastním zájmu také provádět jednou za 3 roky.
doplněno 03.09.16 18:18:

a z toho linku, který jsem sem dala, je samozřejmě také o majitelích rodinných domků, je to ale až dole, tak prosím, příště číst pozorně ;) a až dolů.

Domácnosti provozní revize plynových kotlů provádět nemusí, ale...

Povinné lhůty pro revizní kontroly plynových spotřebičů se sice vztahují jen na organizace, přesto by je neměli podceňovat ani majitelé rodinných domů. Pravidelnou kontrolou plynového kotle lze odhalit včas možné závady, které by mohly být příčinou mnohdy tragických havárií.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.09.16 16:47

Dobrej článek, akorát vše co je tam napsáno se netýká rodinného domku. ;)


doplněno 03.09.16 18:19:

Otázka zněla " Je dáno zákonem provadět každý rok kontrolu a vyčištění plynového kotle k vytápění rodinného domku revizním technikem? "
Odpověď zní ne.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: vanad1*
Datum: 03.09.16 12:44

Co 3 roky by mělo vyhovovat. Neměl jsem revizi na kotli 8 let a pak jsem ji provedl. Vše naprosto v pořádku. Komín neměl revizi přes 20 let a vše bez problémů. Kdyby měl člověk dělat vše tak, jak stanovují různé vyhlášky, tak peníze z výplaty by šly jen na revize, kontroly, výměny aj.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.