Vodárná - ztráta tlaku

Od: Datum: 01.09.16 18:06 odpovědí: 4 změna: 05.09.16 09:47

Dobrý den,

popíšu situaci:

Mám nádrž na dešťovou vodu - jímku, zakopanou v zemi. Do ní svedeny dešťové svody ze střechy. Do této jímky je napojena hadice, na konci v jímce sací koš se zpětnou klapkou, který je uvázaný za plovák, aby se nacházel cca. 15 cm pod hladinou - nesál nečistoty z hladiny, ani neležel na dně. Z této jímky jde asi 7 metrů hadice zemí do stavby, kde je hadice napojena na filtr vody (pevných částic) a z tohoto filtru je napojena PPR trubkou vodárna Wilo HWJ 301 se zásobníkem 24 litrů. Odtud je napájenou jedno umyvadlo (užitková voda pro zahradní účely apod.) a záchod.

Cca. rok to chodilo bez problémů, až došlo k tomu, že se seknulo splachovací tlačítko na záchodě a před záchod vytekla celá 6m3 jímka. Vodárna tak běžela na sucho a i když má ochranu proti běhu na sucho (tj. ochranu proti přehřátí), asi se pravděpodobně neustýlám opakováním nasátí po vychladnutí poškodila...

Jaká je situace:

Vodárna natlakuje na 3 atm., vypne. Během cca. 2 minut i když není nikde žádný odběr klesně tlak na 2 atm. a vodárna znovu spíná a tlakuje. Pokud vodárnu vypnu, bez jakéhokoliv odběru sleze tlak na nulu.

Docházelo k tomu, že padla i voda v sací hadici (a vodárnu bylo nutné znovu zalít - resp. sací hadici), pokud se vodárna vypla a tlak dostal na nulu. Zjistil jsem, že byla zasviněná zpětná klapka nečistotami ze dne při vysátí jímky. Po vyčištění klapky (funguje správně) voda v sací hadici již nepadne a i když je vodárna na nule, po zapnutí nasaje vodu a natlakuje se.

Vodárnu jsem kontroloval, vak je zcela v pořádku, nepoškozen. Tlak ve vaku je správný. Vodárnu jsem rozdělal, nikde žádné nečistoty, nikde nic nevypadá vyhřátě, zničeně apod. Akorát mi neleze do hlavy, kde je nějaká klapka, která po natlakování zavře, aby tlak nešel i do sací hadice. Kam se může ztrácet tlak? Je možné, že by se ztratil do 25 mm 6 m dlouhé trubky takový tlak? Co je rozbité?

Děkuji mnohokrát.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.09.16 21:22

No já bych řekl že tahle vodárna nemá zabudovanou zpětnou klapku (i podle obrázku je dodělaná) a tlak má držet až tá v koši tak bude nejspíš problém tam-prostě ten tlak neudrží ale samospád jo nebo někde v zemi propouští

Ohodnoceno: 2x
 
Od: 111®
Datum: 02.09.16 08:06

zpětná klapka může být ten mosazný kus, nebo je to sítko, to se musíte kouknout vy. pokud je to sítko , dokoupil bych zpětnou klapku a namontova k sítku.Ano voda se vám může ztrácet kdekoliv ale nejpravděpodobnější příčina je sací koš. ajestli máte plastový, může být prasklý, doporučil bych výměnu na mosaz.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: vanad1*
Datum: 02.09.16 19:51

Zpětná klapka se dává na konec hadice do vody spolu s nerezovým filtrem.

Např. toto:

http://www.conrad.cz/gardena-…gardena-3-4-1-1728-20.k491488

Překontrolujte těsnost výstupní části a také těsnící kroužek na hřídeli motoru v čerpadle. Možná bude chyba tam. To odzkoušíte kompresorem a postříkáním všech částí jarovou vodou.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: danieleko5
Datum: 05.09.16 09:47

Tak to byla zpětná klapka na konci hadice. Díky za rady.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.