Izolovat skvrny?

Od: Datum: 01.09.16 15:54 odpovědí: 6 změna: 02.09.16 20:34

Dobrý den, poraďte,jaký by měl být postup, když byl vytopený byt a dává se nový štuk. Je oškrabáno, dána penetrace, dává se štuk, jestli skvrny od zatečení se izolují pod štukem? A v případě čím? Děkuji za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.09.16 16:21
avatar

Mi ty obrysy "map" skvrn stále vylízaly. Už jsem nevěděla co s tím. Nakonec jsem do trošky vody nalila penetrační lepidlo a plochým štětcem jsem hranice 2x přetřela. Zafungovalo to. Slyšela jsem, že i řídkým acetonovým lakem to lze.


doplněno 02.09.16 07:01:

Diesel, nevím, co to je penetrační lepidlo, ale říkal tomu můj ex a měl ho v kanistříku, který "přemístil" ze stavby. Prý se tohle přidávalo do omítek, při stavbě paneláků. Zůstalo to ve sklepě a já jsem vždycky trošku cvrnkla do sádry nebo do hmoty, kterou jsem si vyráběla na vyspravení hlubokých prasklin, spár. Roztloukala jsem to, co vypadalo nebo jsem vysekala, přesila, zalila vodou, přisypala sádru a doředila tímhle "lepidlem". Ikdyby barák spadnul, tak tohle drželo. :-D Jen se, asi hloupě, zeptám. Mohlo to být předchůdce lepidla Herkules?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.16 17:17
avatar

Jak se dává štuk?A jak chcete skvrny izolovat?Pokud je vše OK,tzn.pokud je odstraněna příčina-zatékaní ,nebo zateklo jednorázově tak není třeba nic než nově natáhnout štuk a posléze výmalba!

Babkazov co je penetrační lepidlo?


doplněno 01.09.16 20:27:

Tak bylo něco špatně nebo voda působila i po novém vyštukování !Taky bydlím v paneláku ,celkem mladém -kolaudace 69- ,vytopen samozřejmě několikrát a stačíla jen výmalba.nejhorší to bylo v pokoji,za stěnou- z druhé strany sousedící byt je jkuchaně a nakoře nás vytápěl aniž bychom to věděli -po změnách v bytě (prohození sedačka vs náb.stěna) jsme zjistili škaredé fleky a nakonec taky stačila jen výmalba.


doplněno 02.09.16 18:01:

Babkazov-prvděpodobně se jedná o DUVILAX BD20.lepidlo na kůži,papír,dřevo... Je to disperze a ve stavebnictví se používal naředěný jako penetrace,případně "frťánek" do štuku pro klepší držení.V sedmdesátých se z něj dělalo stavební lepidlo-smíchal se s cementem a lepil obklad,vlastně spíše dlažba !V nouzi místo něj lze použít modelářské lepidlo Herkules! má velmi podobné vlastnosti,ne-li stejné!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: stuk
Datum: 01.09.16 19:18

Vytopení bylo v paneláku, na novém štukování (bez perlinky) jsou vidět fleky, proto se ptám na tu izolaci, kde se stala chyba?

Datum: 01.09.16 19:28
avatar

My jsme používali lihový roztok šelaku .Lze ho natřít stětcem,nebo stříkat pistolí.Lze použít také lihový lak ve spreji,ale je to dražší.Po zaschnutí lze normálně vymalovat,větší prosakování skvrn jsme nezaznamenali-.Horší jsou usazeniny kuřáckých splodin.Dehet se skoro nedá zakrýt,.

JABRAKA

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 02.09.16 03:36

Možností je více, skoro každý výrobce barev nabízí přípravek na izolaci skvrn. Jestli se jednalo o vytopení čistou vodou, není snad ani nutné skvrny izolovat. Pokud byla voda například rezatá, mastná nebo jinak znečištěná, můžete použít třeba toto.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.09.16 20:34
avatar

Už se to tu probíralo několikrát. Naprosto spolehlivě funguje nátěr přípravkem TELSAL.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.