Zatuhne nepoužívaný vodovodní kohout?

Od: Datum: 31.08.16 15:00 odpovědí: 5 změna: 31.08.16 17:23

Chci se zeptat - co se stane s vodovodním uzavíracím kohoutem když je na plastovém potrubí a dlouho se s ním neotáčí. Někde jsem slyšel že je dobré s ním jednou za rok párkrát otočit aby nezatuhnul. Pak že už jinak nebude těsnit.

kohout vypadá podobně jako tento: http://www.vodatex.cz/fotky31…vy-plastovy-20mm-original.jpg

Mám dvě koupelny nad sebou, na přívodu vody ze sklepa je kohout, ten občas otevřu a zavřu aby nezatuhnul. Ještě si říkám že bych v sádrokartonovém podhledu (který nyní budu dělat) umístnil kohout na oddělění horní a spodní koupelny - když se něco staně s vodou ve horní koupelně, tak je zavřu a spodní kouplena má stále vodu. ale kohout by byl uzavřený pod sádrokrtonem, takže jen v případě nouze by se tam lezlo. A kdybych tam lezl až po 10 letech a zjistil že kohout je zatuhnutý a je mi k ničemu, tak bych ho tam raději nedával. Co vy na to?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.08.16 15:19

Určitě není špatné mít možnost zavřít samostatně přívod do horní koupelny.

Já bych použil podomítkový kohout a klidně sním jednou za čas můžete otočit.

Naposledy jsem ho kupoval v hornbachu za pár korun.

Nebo udělat v sdk dvířka.

Jinak kohout když se dlouho nepoužívá, tak opravdu může zatuhnout (zaroste vodním kamenem).

Ohodnoceno: 0x

Datum: 31.08.16 15:31

u všech ventilu u topení, vodovodní,bojler, NIKDY NAPLNO NADORAZ,vždy nadoraz a pul otáčky zpět..Jak zapnout,tak vypnout..

doplněno 31.08.16 15:33:

OPRAVA,vždy při otevřeném ventilu pul otáčky,při zavřeném občas jednou měsíčně zamrskat tam a zpět.

Ohodnoceno: 1x

Od: teres
Datum: 31.08.16 15:48

A proč zrovna takto? Právě jsem zkusila, a když to tak na kohoutu udělám o to půlku, tak sice malinko, ale teče

Od: krtek
Datum: 31.08.16 15:50
Přesně pro tento důvod...aby tekl...zaseklej nepoteče

Od: otacka
Datum: 31.08.16 17:23

Jaká půlotáčka. Ventily o kterých je řeč jsou kulové a ty rády zarůstají a nejdou vyměnit pokud tam nedá holendr. Šroubovací ventil se nechá vyčistit, případně opravit.

Myslím tedy klasiku, mosazné.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.