V lednici kondenzuje voda a z venku se mlží

Od: Datum: 30.08.16 19:49 odpovědí: 4 změna: 02.09.16 14:18
Dobrý den, prosím Vás o radu.
Máme novou prosklenou lednici s posuvnými dveřmi a potýkáme se s problémem, že nám vevnitř kondenzuje voda a vysloveně teče + se z venku mlží a voda také po skle stéká. Máme ještě jednu tu samou s otevíracími dveřmi a ta je úplně vpohodě. Nevíte někdo prosím čím by to mohlo být a jak to napravit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 02.09.16 09:44
avatar

Podle mne je to fyzikální jev stejně jako u špatných oken nebo špatné instalace skla do okna ... někde je špatně izolace... servis jistě poradí. Já bych reklamoval.


doplněno 02.09.16 11:03:

reklamace se v takových případech provádí přes smluvní servis, který zajistí servisního opraváře přímo u vás doma - zkuste se poptat co nejdřív, ať se případná oprava dá provést a nebude nutná výměna kus-kus, třeba s sebou přiveze náhradní dveře a přemontuje na místě...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.16 09:45
avatar

Po jaké době se to děje? je možné že byla špatně zavřená, nebo dlouho otevřená? Nebo je problém s těsněním? Zkontrolovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vendy
Datum: 02.09.16 10:49
Děkuji. Zavřená je pořádně, pořád to kontrolujeme. Možná jestli tEda ty dveře někde špatně netěsní. Zkusíme to nějak zjistit. Reklamovat se nám to moc nechce zatím, protože to je strašně těžký a doprava té lednice je hrozně drahá.
Od: 111®
Datum: 02.09.16 14:18

těsnění se zkouší proužkem papíru, který zavřete mezi těsnění a lednici. Nesmí jít lehounce vytáhnout, musí klást odpor.. Nečastěji netěsní rohy. Vyzkoušet pocelém obvodu lednice, stačí prožek 2cm šitoký.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.