Spor o el.rozvodnu

Od: Datum: 30.08.16 12:58 odpovědí: 4 změna: 31.08.16 12:12

Dobry den.Na chate jsme postavili el.rozvodnu na nase naklady po ustni dohode na sousedove pozemku s tim ze ji budem uzivat spolacne.Casem ale soused pozemek prodal a novy majitel nam pres pravnika zdelil ze si mame umistit elektromer na svuj pozemek.coz neni problem...Problem je s rozvodnou ktera nas stala cca7000kc.Mame narok na zaplaceni materialu a prace...Dekuji za odpoved.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.08.16 13:00

Obávám se, že máte smůlu. Na ústní dohodu se v tomto případě nehraje, dokonce i ta písemná by byla problematická. Jediným správným a trvalým řešením by bylo zřízení věcného břemena k danému pozemku, ale na to už je teď pozdě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.08.16 15:47
avatar
Není to tak jednoznačné.
Na rozvodnu muselo být povolení a projekty od rozvodného závodu. To se dá dohledat. Třeba přes obvodního montéra a pod.
Tam je zapsaný žadatel, majitel, stavebník a pod. Co když jste tam uvedení oba? Nestala se rozvodna po zfukčnění majetkem rozvodného závodu? Platíte oficiálně za elektriku a elektroměr rozv. závodu? Byl jste se tam informovat?
.
Bývalý majitel prodal parcelu i s "rozvodnou", obohatil se teda o částku, kterou jste do ní investoval i Vy.
Já bych se obrátil i na bývalého majitele. Zhotovenim elektriky podstatně stoupla cena nehnutelnosti. Teda by poměrnou část nákladů Vám mohl vrátit.
Můžete také zkusit dojednat další pronájem části rozvodny na Váš elektroměr. Za úplatu. Stále bude menší než náklady na zhotovení nové.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 31.08.16 10:43
avatar

Obávám se,když soused pracuje s právníkem,že má dokonale prostudované zákonné normy a zřejmě se dohodnout nehodlá.Pak zbývá ještě soudní spor,tam se určitě bez právníka neobejdete a kromě toho výsledek je na vážkách.Takže bych vložené peníze oželel a postavil si novou "kapličku"Nezapomenout odhlásit původní elektroměr.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 31.08.16 12:12

Dobrý den, jestli se jedná o podružné hodiny, tak si je přehodíte celkem jednoduše, ale jestli se jedná o odpočtové hodiny rozvodných závodů, tak máte docela problém, tj. musíte mít schválený projekt, možná vzpomínané věcné břemeno, novou el. měrovou skříň, možná dělenou pro přívodní pojistky /neznám současný stav/, geodetické zaměření, revizi. Ona společná el. měrová bedna se vám bude zdát jako úplná prkotina, než absolvujete přeložku měřeného místa na svůj pozemek, podotýkám, že každý distributor má jiné pravidla, možná půjde vše hladce. Držím palce.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.