Teče odpad

Od: Datum: 29.08.16 12:15 odpovědí: 3 změna: 29.08.16 15:15

Někde ve stoupačkové šachtě teče odpad - je to někde v okolí napojení flexi roury od mísy a stoupačky kanalizace. Jsme 4 roky po rekonstrukci jádra. Teprve nyní má soused pod námi mokrý flek na stropě a nezmenšuje se, spíše naopak. V šachtě je též napojení od vany, umyvadla dřezu a pračky v jedné menší odbočce. Je to starší panelák typu T02B.

K napojení flexi se nelze dostat. Je to příliš hluboko, ruce tam nedosáhnou. Na WC máme nové obklady, nechce se mi to rozbíjet a ani zbytečně platit znova. Co se s tím dá dělat? Prosím jenom fundované odpovědi. Děkuji.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.08.16 12:27
avatar

Co jiného s tím chcete dělat, než rozebrat a udělat znova a pořádně?

Do instalační šachty měl být přístup zachován, a ideálně se měl úsek potrubí procházející bytem v šachtě vyměnit za nový (pokud nemáte nové stoupačky, což podle foto nevypadá).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.08.16 12:43

Bohužel se rozdělávání nevyhnete. Jen připomínám, že jste povinni zachovat plný přístup do šachty právě z důvodu oprav. To co se občas děje při rekonstrukcích, že se nechá jen okýnko na vodoměry a uzávěr vody, není právě z těchto důvodů vhodné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xxxx
Datum: 29.08.16 15:15

Zdá se mi, že ta flexi hadice je moc strčená do odpadu. Už jsem to několikrát vytahoval taky při zatýkání u lidí. Když je moc zastrčená, tak působí jako trychtýř, kterým teče voda do bytu. Stačí ji jen povytáhnout ven, aby bylo vidět to napojení flexi hadice. Popř.vyměnit za jinou a zabránit, aby zase se zastrčila do odpadu moc.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.