Přemrznutí vinylu, ideální podlaha?

Od: Datum: 28.08.16 14:56 odpovědí: 1 změna: 28.08.16 15:39

Dobrý den.
​Po přečtení různých fór a diskuzí na internetu ohledně podlah (množství informací vejdoucích se do užší knihy) jsem dospěl k závěru, že ideální podlaha asi neexistuje. Chtěl jsem podlahu, která je vysoce odolná vůči všem vlivům, které jí doma čekají. Podlahu, která vydrží dlouhá léta bez většího poškození (roztažení spár, vydutí apod.). Která by nebyla studená na nohy, jako dlažba.
.
.
​Nejvíce se těmto parametrům přiblížil vinyl (lepený). Jedna část lidí říká, jak se časem, vlivem roztažnosti, udělají mezery mezi jednotlivými dílci. Druzí, kteří jí mají, zase říkají, že žádné mezery ani po několita letech nemají. Nakonec mezi lidmi panuje obava o přemrznutí podlahy a jejím trvalém poškození.
.
​.
Zajímá mě, kde je pravda? Máte s ní někdo zkušenosti?
​Druhá otázka je, čím myslí výrobce ono "přemrznutí podlahy"? Umístil jsem vzorek vinylové podlahy do mrazáku a po 30 minutách ji vyndal (což si myslím, že je s bohatou rezervou doba, po kterou se dostane v zimě mráz na podlahu při větrání)...
.
.
​Výsledek: Vůbec nic se nestalo, nepozoruji žádné změny co do velikosti, ohebnosti, barvy, prostě vzorek je stejný, jako originál, ze kterého jsem ho odstřihl.
.
.
Děkuji všem za názory...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rv
Datum: 28.08.16 15:39

A zvažoval jste korkovou podlahu? Lepené čtverce zvládne každý, je to teplé, měkké, případná oprava poškození se řeší vyříznutím a vlepením náhradního kousku. Povrchová úprava dvousložkovým epoxidem zajistí i odolnost proti vodě. I když asi to není na časté chození v botách od písku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.