Nátěr kovu jako střkáním

Od: Datum: 26.08.16 14:32 odpovědí: 6 změna: 29.08.16 17:26

Dobrý den, čeká mě nátěr ocelové konstrukce ( na dodávce - valník a pak ještě zábradlí na balkoně) už jsem v životě natíral několikrát,ale nikdy jsem nedocílil tak pěkného nátěru jako stříkácí pistolí neo jemu podobnému . Někdo mi kdysi tvrdil že i štětcem jde docílit kvlitnímu nátěru - bez stop štetin.

Proto se ptám je možné natírat štětcem aniž by byly vidět stopy po štetinách? Je to rukama? Barvou? Štětcem?

Děkuji za reakce

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.08.16 17:21

Ano lze to berte to tak že donedávna se nejluxusnější vozy (Bentley a RR natírali !) dnes již samozřejmě maji stříkací linky a lázně! Je to jen v umění jak to ten který "lakýrník" umí a samozřejmě i v materiálu-jak "barva" tak i nástroj-štětka,

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.08.16 21:34

Jasně, že to jde. Stříkáním je to ovšem pohodlnější a rychlejší, ale jelikož nemám kompresor a stříkačku, všechno natírám ručně. Zrovna nedávno jsem vyráběl vrátka na terasu a k tomu jsem svářel staré, železné schody a vymýšlšl zábradlí. Celé jsem to natíral štětcem a není nikde jediná šmouha od štětcce.

Ohodnoceno: 2x

Od: vanad1
Datum: 28.08.16 09:40

Pokud nemáte kompresor, použijte molitanový váleček s odzkoušeným ředěním barvy. Musí se rozlít ale ne stékat. To je prostě cvik. Štětcem natírejte jen to, na čem esteticky vůbec nezáleží.

Od: grebenicek
Datum: 29.08.16 11:06

Děkuji všem za reakce, ten váleček mě nenapadl, určitě to zkusím

Datum: 29.08.16 17:14

První vrstva křížově natřít včetně detailů. Nechat zavadnout a druhou vrstvu už nenatírat, lepším výrazem je nalévat. Když ten lak nebudete štětkou mydlit, ale jen ho dostanete na povrch v souvislé vrstvě, bude to bez čmouhů. Pokud se někde nezadaří-hned neopravovat, počkat až zavadne a "dolít" na opravované místo. Chce to trochu cvik (hlavně na nepřístupných místech) ale jde to ;)

Datum: 29.08.16 17:26

Jak již bylo psáno, nejjednodušší, nejlevnější a nejrychlejší je použít váleček. Ale co třeba nepřístupná místa a drobné detaily? Tam lze použít štětec (nebo houbu, jde to i čelem molitanového válečku) a techniku tupování. Štětec, houbu nebo čím to budete nanášet, namočíte do barvy a otisknete na natíraný povrch (barvy musí být méně než při natírání štětcem). Jednotlivé otisky se musí částečně překrývat. Výsledek je překvapivě dobrý i bez tréninku.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.