Dobré lepidlo na plast

Od: Datum: 25.08.16 11:30 odpovědí: 10 změna: 25.08.16 14:46
avatar

Dobrý den, doporučte dobré lepidlo na plast, na malou plošku.

Jedná se o utržený závěs u pokojového termostatu k ovládání plynového kotle.

Po deseti letech je zřejmě plast křehký, nebo jsem špatně odklopila při výměně bateríí.

Děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.08.16 12:12
avatar

Jedině sekundové lepidlo. Otázkou je, jak to na tak malé ploše bude držet ... mizerně. Chlapa a vyrobit zesílený závěs, třeba z plechovky od Coca-Coly ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.08.16 13:38

Vem do pracek pistolovou pájku a trochu přemýšlej,jak jednoduché.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.08.16 12:14

Těžko co doporučit. Ať reklama říká cokoliv, univerzální lepidlo na plast nexistuje. Některé plasty nelze lepit prakticky vůbec, některé jsou problematické. Těch které jdou lepit dobře je poskrovnu. Navíc, jak správně uvádíte, roli hraje i stáří plastu. Chtělo by to jednak zjistit, o jaký druh plastu se jedná a jednak nějakou fotku poškození. Zpravidla totiž nestačí pouhé slepení. Upadlo to z nějaké příčiny a nelze očekávat, že příčina zmizí sama od sebe. Takže buď bude lepidlo držet a mít dostatečnou pevnost, potom to uletí znovu o kus dál nebo lepidlo nebude držet a uloupne se od plastu, případně to praskne ve hmotě lepidla. Zpravidla je tedy nutno přijmout nějaká další opatření a díl vyztužit. Ať už pomocí nějaké výztuhy z jiného materiálu (kus plastu, kov) nebo alespoň nanesením silné vrstvy lepidla. Takže ještě jednou: Každá rada bez doplnění dalších podrobností bude rada pro kočku...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.08.16 13:13
avatar

Jeden kousek je ulomený zcela a druhý závěs je naprasklý, takže i tam hrozí konečná.

Závěsy - háčky jsou široké pouze okolo 8 mm. Ulomená ploška činí asi šíři 1mm. Lom je nepravidelný.

Nejedná se o závěs na stěnu, ale ten, který se odklápí při výměně baterií. Ten kus na zdi s přívodeme elektřiny zůstává stabilně připevněn na zdi šrouby.

Tedy nějaké vyztužení nelze doplnit. Jedná se o Honeywell CM51. V návodu na použití /najdinavod/ je kresba velmi špatně provedená, tedy ulomené háčky nejsou moc vidět.

Já to vidím na zkoušku lepidlem, zkusím vteřinové. Ale jak správně píšete, nebude to na dlouhé užívání, zvláště, když se s tím každý rok hýbe. Pokusím se najít servis - opravu termostatů a nechat vyměnit venkovní krabičku, pokud se tato služba poskytuje.

Datum: 25.08.16 13:22
avatar

Pokud je to stejný jak na obrázku, opravit to půjde. Háčky jsou nahoře, takže stačí vyrobit jednoduchý "pantík" a přilepit po celé délce na krabičku. Právě ta plechovka by byla vhodná. Háčky na spojení těch dvou dílů nemusí vypadat stejně jako původní, můžou to být malá očka na odklopení. Krabička jako náhradní díl? Vážně pochybuji, že bude levnější než hotový výrobek, ona totiž nebude vůbec. Dnes firmy nedrží skladem díly, když doprava a skladování je dražší než vlastní zařízení.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 25.08.16 13:44
avatar

wlezley: ano, ano, to je přesně to, co jsem našla a ty pantíky jsou nahoře skoro v těch místech, co ukazují šipky od bateríí /pravá je dobře, levá švidrá/. Jinak máte pravdu,

krabičky jsem hledala, i servis, opravy a asi nic z toho nebude, musel by to být nějaký kutil. Ještě pohledám a poptám se po Praze a máme u nás opravy elektroniky - servis, ale to je spíše TV a tak.

Tedy pokud by šel náhradní pantík - to je práce pro hodináře a já si tedy myslím, že když to ulomím a začistím a oblepím dokola pevnou elektrikářskou páskou, tak pokud tam ten kontakt bude, tak by to mohlo fungovat.

Každopádně lepidlo bude první a poptávka u opravářů druhá, poté páska a nakonec nový ovladač. Nějak se s tím poperu. Děkuji.

*palec*

Od: asd1
Datum: 25.08.16 12:40

Spíš svařit nebo podložit plechem (přinýtovat)

Slepit by šlo např. tímhle:

http://www.tesmat.cz/lepidlo-…-obtizne-plasty-3g-4ml-blistr

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.08.16 13:17
avatar

Ten závěs, lépe řečeno háček /jsou dva/ na kterých se s celým ovladačem hýbe. Když se sundavá, tak se musí ze spoda ostrým předmětem zamáčknout západka a ovladač vyklopit směrem nahoru a vyvléknout z těch háčků. Já jsem zřejmě nedostatečně vyklopila a uspěchala to. Je to titěrné, takže opravdu jenom lepit, nic jiného nelze, také aby byl správný kontakt na přenos těch signálů s tím tělem na zdi.

Ale děkuji všem.

Datum: 25.08.16 14:32

Tak krom lepení (které na základě dostupných informací nepovažuji za dlouhodobě funkční), výroby nového pantu nebo nové packy, které považuji za možné, ale musel bych to mít v ruce, mne napadá hříšná myšlenka: Lezete do toho jednou za rok. Co tak vzít nějakou neutrálně vypadající izolepu a inteligentně to slepit? Alespoň než se najde jiné řešení.

No a pak bych zkusil pohledat servis, který se daným produktem zabývá, vzal telefon a nasadil ženský šarm. Každý servisák ze staré školy má někde šrotiště. Třeba na něco narazíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.08.16 14:46
avatar

Amper: el. páska - tak to píšu jako jednu z dalších možností, asi je to jedna z cest nejmenšího odporu. Průhledná izolepa nebude tak vidět.

Jinak jsem koukla na stránky www.honeywell sice se jedná o plynové spotřebiče /malé/, spolupracující firma Hariso je na Praze 8, u zastávky Vosmíkových. Zrovna včera jsem tam okolo tramvají na katastr. Tak se tam také zastavím.

Třeba mě odkáží někam a jak píšete, určitě ještě budu pátrat. Ještě mám jednu variantu, kterou nechávám nakonec, zkusit to nacementovat jako zuby, ale myslím, jak již tady píšete, praskne to zase někde jinde. To jenom, že za měsíc se už může topit, tak ať již něco mám.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.