Jaká jsou pravidla při rozšíření stavby o 8m2

Od: Datum: 25.08.16 10:32 odpovědí: 4 změna: 29.08.16 20:00

dobrý den,

prosím o informaci, zcela těmto věcem nerozumím, jedná se mi o to, zda mohu přistavět-rozšířit stávající stavbu. zda je to možné, podle náhledu v katastru se jedná o stavební pozemek,

jde mi o dům ke kterému je přistavěna stará prádelna a kůlna, zda mohu tyto stavby zbourat a postavit místo nich novou stavbu - a) buď zachovat půdorys prádelny b) rozšířit cca o metr až dva směrem do zahrady (např. saunu nebo pokoj navazující na dům, rozšíření by tak bylo cca o 8m2)

jak je to prosím s úřady? při variantě a) je to jen ohlašovací povinnost? varianta b) je to stavební povolení na ketré je potřeba projekt? (kolik to může stát?)

děkuji děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.08.16 10:35

Nejlepší bude, když se půjdete zeptat na příslušný stavební úřad, tam se dozvíte víc. Ze svých vlastních zkušeností vím, že třeba v malých obcích se nad lecčím mávne rukou a v některých městech jsou důležitá h...a, která vám pomalu nepovolí ani psí boudu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.08.16 11:21
avatar
Pokud se budete držet původních základů tak neřešte s úřadem změnu účelu původní stavby ale jen oznamte že budete rekonstruovat přístavbu protože to její stav vyžaduje. Kdybyste to dělali jako změnu účelu původní stavby tak na to může úřad požadovat projekt.Pri rekonstrukci se papírování vyhnete. Ideální je podepřít strop, vybourat jednu zeď, postavit novou pak druhou a další. Tím na vás nikdo nemůže. Pak protáhnete střechu a pod ní nikdo neuvidí když strhnete původní stropy. Takhle se dá udělat nový barák z pastoušky bez stavebního povolení. Na nutnou rekonstrukci se holt kouká jinak. Jediná černota je to protažení střechy protože oficiálně musí být stavební povolení,když se změní vnější vzhled stavby. V praxi se ale protažení střechy moc neřeší když dodržuje původní ráz budovy.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jendabenda
Datum: 28.08.16 19:40

aha, takže když bych dodržel půdorys, oznámil bych jen rekonstrukci, protože to její stav vyžaduje

pokud bych chtěl ale přístavbu rozšířit (nyní má přístavba rozměry šířka 2m, délka 5m) na šířku o 1-2metry, délka by zůstala, tak už na to je potřeba projekt?

do zahrady nikdo nevidí, věděl by to pouze soused, který mě nepráskne

obrázek v příloze

Datum: 29.08.16 20:00
avatar
Tak jestli máte se sousedem rozumné vztahy a nikdo jiný tam nevidi, tak bych k novému základu dal nopku nebo extrudo aby beton nesvítil novotou a o ten metr bych to roztáhl na černo. Furt bych tvrdil že jedu na starým půdorysu v rámci rekonstrukce prasklé zdi.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.