Jaký vybrat ohřívač - značka, životnost?

Od: Datum: 25.08.16 10:30 odpovědí: 7 změna: 26.08.16 09:30

Dobrý den, vybírám nový ohřívač do koupelny (eletrický) na 120l a rozhoduji se mezi značkou Dražice a Tatramat. Jaké jsou vaše zkušenosti teď s novějšími typy ohřívačů a která značka je podle vás lepší (z různých ohledů, životnosti)?

Zajímaly by mě také případně vaše zkušenosti se životností ohřívačů od Tatramatu nebo Dražic, nezajímá mě, co tvrdí výrobce, ale jaké máte zkušenosti přímo vy jako uživatelé (životnost beru i s pravidelnou údržbou).

A nakonec, co si myslíte o životnosti ohřívače Tatramat, který mi vydržel teď 9 let? (průběžná údržba, ale teď začal téci, takže kompet výměna).

Děkuji všem.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.08.16 10:42
avatar

7 let mám 80L neznačkový (číňan) za 1890.-Kč bez jakékoliv údržby. Když "klekne" je vypuštěný za deset minut a přepojení na druhý otázka půl hodiny (dvě hadice+el.přívod). Měl jsem Dražice za 10x vyšší cenu a vydržel 8 let, a to měl anodovou tyč, super-bomba-speciál úpravu povrchu. Stejně v záruce odešel termostat a celková životnost také o ničem. Podle mě je to hovadina, životnost je daná fyzikou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.08.16 09:17

Můžete se, prosím, trochu rozepsat o neznačkovém bojleru? Kde jste ho koupil, co je to za značku? Děkuji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.08.16 11:00
avatar

Protože jsem spíše spotřebitel a do těchto věcí neštourám /ono není ani kdo by/, tak jedu vždycky nadoraz. Většinou mě tyhle věci vydrží okolo 10ti let a potom měním za nové.

Instalatér při poslední výměně preferovala Dražice. Také můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.08.16 11:08

Dobrý den, ona je to spíš otázka štěstí. My máme jakýsi ohřívač, letos je to 21 let a podobný měl známý, kterému odešel po 10 letech, takže je to víceméně náhoda.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.08.16 08:16
avatar
Jednoznačně Dražice
Ohodnoceno: 0x
 
Od: helin
Datum: 26.08.16 08:59

Přikláním se taky k Dražicím, předpokládám že nevydží stejně jako kdysi (klidně dvacet a více let) tak jako jsme ho měli u našich,ale to už dneska nevydrží asi nic. U sebe ho mám cca 5let a jsem s ním spokojenej, máme tvrdou vodu,ale nijak se o něj nestarám, anodu neměním, sanejtr nečistím. Předtím jsem měl tatramat, hroznej šrot, po tom co mě po 4 letech prorezl(žádný ukapávání,ale regulerní proud vody z hodiny na hodinu)(záruka na prorezavění byla 5let,ale nenašel jsem záručák:)) a vyplavil celej byt jsem ho utrhl ze zdi a dal dražice a spokojenost. Ještě doplním, že ten tatramat jsem každý rok čistil, měnil anodu, atd.,dál ten tatramat topil do prostoru, mám ho na záchodě a bylo tam jak v sauně po výměně, klesla spotřeba elektřiny o 40kw ve VT měsíčně. jednoznačně horší izolace než dražice. Než začal týct bylo málo teplý vody, to bylo znamení že bojler chce vyčistit, ale ani po vyčištění to nepomohlo, potom co jsem ho sundal ze zdi jsem si všiml, že plastová?! stoupací trubka která odvádí teplou vodu zevnitř bojleru je ulomená a potom co jsem na ní šáhl se úplně rozpadla, použitej plast nebyl evidentně vhodnej pro vystavení vyšším teplotám. Takže za mě tatramat, nikdy víc a zatím vedou dražice.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 26.08.16 09:30
avatar

Máme Mora - 80l. Nemám problém s bojlerem, mám problém s tvrdou vodou. Hořčíková tyčka za 4 roky provozu prostě není, rozpadla se. Ohřívací těleso mi bouchlo - výměna byla za 250,-. Z toho bojleru jsem vytáhl 2 plné kýble sanýtru!

Jsem přesvědčen, že jakýkoliv jiný dopadne stejně. Prostě díky tvrdosti vody budu každé 4 roky investovat 250,- za nové topné těleso a při té příležitosti komplet vyčistím.

Zhruba ve stejné době (3 týdny) mi bouchnul 10l tatramat, který ohříval vodu v kuchyni pod dřezem. Jenže ten prdnul tak, že voda vytekla do kuchyňské linky!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.