Schránka - jméno

Od: Datum: 24.08.16 21:36 odpovědí: 14 změna: 11.11.16 23:11
avatar

Může majitel bytu zakázat jmenovku nájemce na schránce? Prý kvůli družstvu. Ptám se tady, abych věděla, jestli něco takového může být. Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mate59
Datum: 24.08.16 21:42

Jestli on byt pronajímá se souhlasem družstva,není problém.Asi ten souhlas nemá.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.08.16 22:13
avatar

Prý víc jmen na schránce znamená poplatek.

Datum: 24.08.16 22:15
avatar

Jestli nejste přihlášená na družstvu, tak za Vás nemusí platit platby, které se odvíjejí od podlahové plochy.

Pokud má majitel sám jmenovku na schránce, tak každému odesílateli musíte napsat přesně adresu tedy příklad:

Johana Piškuntálová

bytem u pana Puškvorce Otokara

ulice, číslo popisné atd.

Další varianta je a ta se mě moc líbí, že máte označen-očíslován byt nějakým číslem, to je dané, to si nevymýšlíte, každý byt má svoje číslo.

Takže na schránce stačí mít napsanou například 12 /byt číslo 12/ a opět každému, kdo Vám bude psát musíte říci, že to na dopise nesmí chybět.

Johana Piškuntálová

byt č. 12

ulice, číslo popisné atd.

Doručovatel to hodí do 12 a jméno už nehledá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.16 22:18
avatar

Mám předplatné časopisu a při přihlašování nešlo připsat nic do poznámky ani k popisnému číslu ani jinam (např. "házet do schránky č.XX" nebo tak něco). Zkusím jim tam zavolat, ale nevím, co na to řeknou (resp. jak rychle se změna projeví).

Datum: 24.08.16 22:38
avatar

V dnešní době počítačů půjde snad všechno, co by to bylo za systém?.

Nastaví změny a adresní štítky nebo tisk na adresní stranu folie časopisu bude podle nového. Ale máte pravdu, kdoví, kdy to bude. Za vším hledej člověka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.16 23:19
avatar

Na časopise štítek není. Při přihlašování předplatného nešlo ani dopsat k popisnému číslu písmeno (např. 12b), takže do práce si to taky posílat nechat nemůžu. Ale jak říkám, zítra tam zavolám a zkusím to. Bojím se, aby ten časopis ale pak roznášející nehodil někam ke schránkám, že tam není jméno. Navíc v podmínkách toho předplatného je "schránka musí být řádně označena jménem a příjmením/názvem předplatitele".

Datum: 24.08.16 22:53

Pochybuji, že kvůli družstvu, družstvo jména na schránkách vůbec neřeší a nezajímá je to. Alespoň to naše tedy určitě. Na některých schránkách u nás v domě je také více jmen.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.16 22:56
avatar

jsou lidé stihačky, nepřejícní, závistiví, zlí, pomstychtiví, donašeči atd...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.16 23:04

No, to je také možné. Ale pokud by majitel pronajímal se souhlasem družstva, musel by zaplatit družstvu jednorázový poplatek, u nás tuším? okolo 2000 Kč, tady možná bude zakopaný pes?

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 24.08.16 23:33

Pán, co vám pronajímá (majitel je zřejmě družstvo) prostě nechce, aby se vědělo, že byt na černo pronajímá. Možná, že by pomohlo sdělení, že se na označení schránky vaším jménem zeptáte na družstvu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.16 23:57
avatar

Já osobně se domnávám, že Vám zakazovat toto nemůže. A zkusila bych se opřít o toto:

Zákon č. 40/2009 Sb. Trestní zákoník
§ 208 Neoprávněný zásah do práva k domu, bytu nebo k nebytovému prostoru
(1) Kdo protiprávně obsadí nebo užívá dům, byt nebo nebytový prostor jiného, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo peněžitým trestem.
(2)
Stejně bude potrestán, kdo oprávněné osobě v užívání domu, bytu nebo nebytového prostoru neoprávněně brání.
(3) Odnětím svobody na šest měsíců až pět let nebo peněžitým trestem bude pachatel potrestán,
a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 nebo 2 jako člen organizované skupiny, nebo
b) způsobí-li takovým činem škodu velkého rozsahu."

K užívání bytu náleží vše co je nezbytné k tomu, abyste mohla byt nerušeně užívat. To znamená i užívání domovní schránky náležející k tomuto bytu a příslušné signalizace (zvonku), neboť právem uživatele bytu je i přijímat poštu a vpouštět do domu své návštěvy.

Označená doručovací schránka je důležitá a nenahraditelná při komunikaci úřadů s občanem - za zákonem stanovených okolností se písemnost vhozená do schránky označené Vaším jménem považuje za doručenou. S tím mohou být spojeny závažné právní následky. Ostatně totéž platí pro doručování v občanskoprávní sféře. Písemnost se považuje za doručenou dnem, kdy zásilka se dostala do sféry dispozice adresáta. Což znamená, že byla vložena v místě jeho bydliště do poštovní schránky označené jeho jménem.

Nesprávné označení schránek je tedy pro Vás závažným omezením, které Vám znemožňuje řádně užívat byt. Máte právo požadovat, aby štítek byl označen jménem osoby, která daný byt a příslušnou schránku užívá.

Takže majitele bytu vyzvěte písemně s doručenkou k řádnému označení domovní schránky.. Dejte mu lhůtu a uveďte zákon o který se opíráte. Věřím, že majitel bytu bude věc řešit, než aby riskoval případné TO. Ostatně - pokud máte platnou nájemní smlouvu, máte právo si dát zřídit na této adrese i trvalý pobyt a souhlas majitele bytu k tomu nepotřebujete..

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.08.16 19:30
avatar

Tak zas tak velkou kovbojku z toho dělat nepotřebuju. Je to spolubydlení a za rok tu už třeba ani nebudu. Zavolala jsem do redakce a přepsali mi adresu na jméno majitelky. Nic jiného si posílat nenechávám (resp. nechávám si to posílat jinam).

Datum: 25.08.16 20:20

Jj, to je rozumné ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.11.16 23:11
avatar

Tahle otázka mi nějak "utekla". Mně ze spojení "prý kvůli družstvu" vyplývá, že nejde o nájemní vztah ani o pronajímatele či jméno nájemce. Majitelem bytu není nájemce, ale bytové družstvo.

Nájemce může byt přenechat do podnájmu další osobě se souhlasem bytového družstva (většinou to bývá uvedeno ve stanovách družstva).

Tady to na mne působí dojmem, že člen družstva uzavřel podnájemní smlouvu bez vědomí a souhlasu družstva, a teď se bojí, aby se BD o podnájemníkovi nedozvědělo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.