Čím nahradit starou kanalizační vpusť?

Od: Datum: 24.08.16 19:37 odpovědí: 1 změna: 24.08.16 19:58

Dobrý den, potřeboval bych poradit s opravou kanalizace.

Dům 50. léta, v koupelně nevyhovující kanálová vpusť viz foto. Horní mřížka má kovový zvon, který tak vytváří další sifon před vstupem do kanalizace. Kdo zná staré domy, asi již viděl. Přímo do vpusti jsou zaústěné odpady vana, umyvadlo, pračka plochými trubkami (litina nebo snad rozplácnutý novodur).

Existuje nějaká systémová komponenta se sifonem, kterou by šla vpusť nahradit a umožnila zaústění současných odpadů? Prošel jsem hodně HT, KG i např. PVplast systémů a buď nemají nic, nebo jsou šachtová dna v obřích rozměrech, zaústění DN110 je navíc v hloubce 30cm atp. Rozkopání komplet podlahy a náhradě plochých potrubí za HT/KG bych se rád vyhnul, protože by se muselo jít do strašné hloubky, aby se vešly dostupné KG průměry. S odpady navíc problém není, nevyhovuje jen samotná vpusť. Rád bych kopal jen ji.

Děkuji.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.08.16 19:58

Ale jo něco je http://www.mkb.sk/produkty/ca…y/styron-produkty/page/3.html https://www.koupelny-cz.cz/hl…-pritokove-trubky-dn40/d61013 ale kopání se stejně nevyhnete aby vám to sedělo na trubky,navíc do budoucna by mohly být problémy tak proč to neudělat pořádně?

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.