Pracka pere temer bez vody

Od: Datum: 24.08.16 17:13 odpovědí: 9 změna: 24.08.16 18:18

Ahoj vsichni,

mam doma pracku LG a vsimam si, ze pere temer bez vody. Je to dobra pracka, ale abych poradne vypral, tak musim dolit pri 3kg pradla alespon 3-4 litry vody. Je toto normalni? Bavil jsem se s kolegynema v praci a taky nektere rikaji, ze dolivaji vodu.

Ne ze by na tom nejak zalezelo, ale mam pocit, ze kdyz nedoliju vodu a necham jenom to, co si nabere pracka sama, ze pradlo neni tak dobre vyprano. Kdyz doliju, je to super. Jake mate zkusenosti?

Diky a preji krasny slunickovy den vsem ... :)

Ch

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.08.16 17:17

Mám Amicu, pere s 37 litry na cyklus. Prádlo se v bubnu válí mokré, ale ne přímo ve vodě, hladina sahá k dolní hranici skleněné části dvířek. Ale pere dobře, jen ji nesmím přeplnit. To je pak hned znát.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 24.08.16 17:22

Diky za odpoved Naufrago,

no prave, ta hladinka u dvirek, jak jsem byl zvykly vidat u stare pracky tam neni. Proto dolivam ty 3-4 litry. Pak uz hladinka videt je a i pradlo je ve vode, kdyz zastavi na chvili buben. Premyslim, zda nemuze byt spatna vaha. Zvazi spatne hmotnost pradla a pak da malo vody?

doplněno 24.08.16 17:28:

Napadlo mne: pradlo pred pranim namocim, aby bylo tezke a uvidim, kolik pak da pracka vody.

Pokud vaha spatne meri, timto bych s tim mohl "vydupat" ... ;)

Datum: 24.08.16 17:31

U těch novějších praček už nebývá vidět voda do půli dvířek, jako to bývalo u starých. Pokud máte méně prádla, určitě tam máte nějaký program na poloviční dávku?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 24.08.16 17:55

to mne veru nenapadlo ... davat pri mensim mnozstvi pradla polovicni program... *zed*

Probnu to

Dekuji moc za typ. To vite - chlap .. no ... *smich*

Datum: 24.08.16 18:07

Tak to mě u chlapa napadlo hned ;) :-D

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.08.16 17:37

Nedoporučuji dolévat vodu. Myslím, že každá pračka má nějaké čidlo na výšku hladiny vody, kdy přestává napouštět. Pokud budete toto čidlo "mást" vyšší hladinou, než na jakou je nastavené, může se pokazit a pračka při napouštění přestane vypínat. Mohla by Vám začít přetékat, a to je docela masakr.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 24.08.16 17:36

nikdy do pračky nedolévejte vodu - pračka si dopustí sama kolik je určeno na dobré vyprání

Datum: 24.08.16 17:58

Rozumim. Ale pokud necham originalni mnozstvi vody (to co si pracka nabere sama), to vyprani se mne moc nezda... Ale jak mne tady poradili, pokusim se dat pri male naplni polovicni program ... :)

Diky vsem za odpovedi.

Ch

Od: rv
Datum: 24.08.16 18:18

Tak zkuste program na vlnu, tam by snad mělo být víc vody, aby se nepomačkala.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.