Kolik stojí přechod na noční denní tarif?

Od: Datum: 24.08.16 16:14 odpovědí: 6 změna: 26.08.16 00:04
kolik by zhruba stálo vyměnit jistič, aby jsme mohli využívat noční/denní proud? myslím tím HRUBÝ odhad s revizí, abych tak mohl odhadnout, kdy můžu volat elektrikáře a nebyl pak vyděšený z faktury + co taková výměna bude obnášet?

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.08.16 16:47
avatar

Dobrý den, nejsem elektrikář, ale myslím si že se nejedná o jistič, ale o spínač a o výměnu hodin.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.08.16 16:53
avatar

Ale to není o jističi, ale o předělání zapojení v rozvodné desce, výměna elektroměru, natažení kabelu ke spotřebiči, který bude odebírat levnější proud.

Nikdo Vám od počítače neudělá kalkulaci, když neví podrobnosti o vaší stavbě. Asi se Vám nevejde do rozvaděče spínač FM, budete muset třeba předělat celou bednu.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: dam®
Datum: 24.08.16 19:14

Zdravím, změna ceny tarifu z běžného na nízký/vysoký je závislá od specifikace dané potřeby, je rozdílný tarif pro přímotopy nebo bojler, pro obojí platí pravidla. Určitě budete muset změnit el. měrovou desku pro spínací hodiny, čezu není jedno jakou desku můžete použít, po instalaci (nachystání), zaplatíte také za revizi s protokolem, pokud nemáte natažený popudový drát od spínaček do rozvaděče, tak bude nutno dodat včetně stykače, který má spínat určené obvody, dle nutnosti.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.08.16 19:41
v této chvíli se nedokážu rozhodnout mezi infrapanely či elektrokotlem, nicméně jak jsem pochopil z komentářů... musím vyměnit bednu s hodinami, natáhnout drát (3m) do jističe, který také musím vyměnit a pokud chci výhodnější tarif pro přitápění elektřinou, to nebo to zařízení zapojit do sítě natvrdo a tím pádem se bude týkat revize+protokol i tohoto? takže jsem zhruba bez topícího zařízení na cca 10tis (velice hrubý odhad)
Datum: 25.08.16 21:31

ČEZ (a i jiní distributoři) před instalací HDO vyžadují revizi odběrného místa, tj elměrového rozvaděče a vedení k němu. Takže i když by revize celé el. instalace byla více než vhodná, není ale nutná či povinná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.08.16 00:04

Těžko posuzovat takto na dálku. Jako první je žádost na ČEZu zda vůbec instalaci dalšího spotřebiče (změnu tarifu) povolí. Zda je dostatečná kapacita sítě. Ve vyjádření budou napsány další podmínky pro změnu tarifu (potud zdarma). Další je posouzení stávající instalace a možnost jejího rozšíření. Na 99,9% bude třeba vyměnit stávající elměrový rozvaděč. Bude vyhovovat stávající kabel z elměru do domovní rozvodnice? Je tam kabel pro vedení signálu HDO? O kolik se zvětší požadovaný příkon (jak výkonný kotel je třeba) bude stačit 25A na hlavním jističi? V případě navýšení na 32A je to poplatek 3500,-

V případě volby elkotle a za podmínek, že ve stávajícím RV je 3f jistič 16A rezerva lze tento vyměnit (případně použít) za jistič odpovídající jištění zvoleného kotle a RV se nebude muset vyměnit. (vejde se to)

V případě infrapanelů bude muset dojít i k výměně stávajícího RV, protože jištění a spínání infrapanelů se nevejde (pokud nebude 1)

Další je přívod pro nové zařízení.

No a potom nutně revize odběrného místa.

Cena dle řešení 10 - 20 tisíc

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.