Soused, výstavba rybníku

Od: Datum: 24.08.16 15:36 odpovědí: 2 změna: 24.08.16 17:19
avatar

Dobrý den, máme ve vesnici rodinu, kteří žijí jako asociálové, takoví bílí cikáni. Chlap má rádoby stavební firmu, žena je už asi s šestým harantem na mateřské. Všechno dělají napůl a to doslova. Když dostavovali dům, tak se rozhodli, že ho zateplí. Udělali polystyren cca do půlky a již 8 let je to stále nedodělané, polystyren jej již napůl rozežraný od slunce. Dělali výběh pro kachny a slepice, opět nedodělané, skleník, to samé. U baráku maj čurbes, jak komedianti o pouti. OK, ať si dělaj, co chtěj. Dokud nezasahují do mých práv, je mi to jedno.

Asi před dvěma měsíci nechali zbourat dům, který byl na jejich pozemku (neobyvatelná ruina) a v jejich vlastnictví. Pak začali kopat velkou jámu a nakonec prý z toho bude malý rybník, opět to není hotové, jsou pouze položené plachty a to napůl.

Jde o to, že hnedka pod budoucím rybníkem vede hlavní silnice a nad rybníkem také, je to jakoby do trojúhelníku a ve špičce pozemku (cca 1 metr) od toho je umístěn transformátor ČEZu. Navíc okolo budoucího rybníka si paninka vysázela různé stromky, keře, takže když se vjede na křižovatku, není pořádně vidět, zda něco jede či ne. A co teprve potom, až to vyroste.

Mno, zajímalo by mě, jestli na tohle vůbec mohli dostat povolení a zda vodní plocha může být takto blízko rozvodného transformátoru.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 24.08.16 17:10
avatar

Dobrý den, pokud se v tomto chcete angažovat (a nezeptat se oněch lidí přímo), tak by jejich nejbližší sousedé měli mít informaci, zda bylo stavebním úřadem (odborem) požadováno jejich vyjádření ke stavbě, resp. jejich souhlas - takže, poptat se jejich sousedů. Další možnost je přímo vznést dotaz (no, spíše oznámení) na příslušném stavebním úřadu (odboru), zda je to stavba povolená. A ani povolená stavba (dle projektu) nemusí v závěru projít kolaudací (když nebude podle projektu). Vzhledem k tomu, jak věc popisujete, je poměrně velká pravděpodobnost, že jde o černou stavbu. Zdravím!


doplněno 24.08.16 17:34:

Záleží tedy na Vás, jestli je nahlásíte nebo ne. Ona už i ta demolice starého domku vyžadovala povolení.

Pokud budete nahlašovat, tak se pod to podepište - dělá to lepší dojem a je to čestnější.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.08.16 17:19
avatar

Černá stavba to je asi na 100%, protože ani od jedněch sousedů povolení ke stavbě nemá, respektive se jich neptal a podle mého to ani nikde neoznámil a prostě to vymlasknul.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.