Vyspravení betonu

Od: Datum: 24.08.16 09:43 odpovědí: 7 změna: 25.08.16 17:47
Potřeboval bych slyšet nazor lidí kteří už stim mají nějakou zkušenost.Kolem chalupy máme na zemi beton šířka cca 35cm.Beton je misty rozpraskany,předloni jsem praskliny vyspravil jadrovou venkovni omitkou ale po letošní zimě zase vylezly.Přemyšlel jsem o soudalu-tekute lepence ale ta je draha a nevim zda by mi vydrzela delsi dobu.Díky za rady.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vanad1*
Datum: 24.08.16 11:33

To znamená, že beton vlivem mrazů cestuje spolu s podkladem. Cokoliv tam dáte, opět popraská. Můžete zkusit hloubkovou penetraci v místě prasklin, pak použít flexi lepidlo v tekutém namíchání a praskliny zalít. Bude to mnohem lepší ale praskliny vlivem mrazu asi zase budou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.16 11:58
avatar

S největší pravděpodobností je to neopravitelné, protože ten chodníček nejspíš nemá žádný základ a tak podle počasí pracuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladislav*
Datum: 24.08.16 12:03

pokud už to nepracuje, asi bych místo omítky zvolil mrazuvzdorné lepidlo na dlažbu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.16 12:18
avatar

jj, problém s praskajícím betonem nevzniká jen mrazem, ale i horkem. V zimě vám do betonu zasakuje a zamrzá voda a v létě na něm zapracuje tepelná dilatace. Proto se obávám, že praskliny už sahají přes celou tloušťku betonu a budou se vám objevovat znovu a znovu, na věčné časy.

Materiál by měl být co nejvíce homogenní, a proto vám radím :

Zkuste praskliny vyplnit a spravit hodně řídkým čistým cementem. Výsledek by měl být lepší, než oprava omítkou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 24.08.16 12:23

Nejlíp vybourat a udělat znova. Materiál jde použít znovu - palicí rozbít na drť, přidat písek a cement a udělat z toho nový beton, příp. lepší řešení je tu drť použít jako podklad místo kameniva a na to beton nebo dlažbu. Nový beton bych dělal armované bloky 1 - 2m dlouhé, oddělené např. ipou (jako panelová cesta), jinak to popraská kde se tomu bude chtít.

Oprava je problém, asi nejlepší je mrazuvzdorné lepidlo na obklady/zateplovák. Pomůže prasklinu proříznout flexou aby se lepidlo dostalo i hlouběji do praskliny.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: orasis
Datum: 25.08.16 11:30
Otazka je jak hluboki bych musek beton vybourat,jelikož zamrzova hloubka je 80 cm!A mus bych dat urcite kary sit pak,kdybych to boural mohl bych poskodit izolaci kolem chalupy...jakto to myslite stou ipou?
Datum: 25.08.16 17:47
avatar

Otáska je jaký je to beton-zda-li je to beton základového pásu ,nebo je to betonem vylitý okapový chodníček,nebo co je to vlůastně zač!

Pokud je to jen onen chodníček pak celý vybourat,a nově vylít + použít třeba IPA pás (pásek na tl betonu cca5-10cm) jako dilatai,ovšem jako podloží třeba kamenivo a ZHUTNIT .Ale nejdůležitější je vidět a vědět o co jde takhle všichni "vaříme z vody"

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.