Štukovat strop ze sádrokartonu?

Od: Datum: 23.08.16 14:49 odpovědí: 14 změna: 08.12.16 07:24

Dobrý den,

Budu dělat sádrokartonové podhledy pro elektroinstalaci. Vše mám již připravené, ale zedník mi dal brouka do hlavy. Původně jsem chtěl sádrokarton tmelit a brousit, ale prý bych měl lepší (jelikož zedník bude dělat i omítky, lepidlo - perlinka - štuk) přetáhnout štuk i přes sádrokarton vč. perlinky pro zpevnění, z důvodu možného praskání mezi sádrokartonem a zdí. Dům je z cihly (místy z tvárnic), původní stropy jsou z rákosu.

Můj dotaz tedy zní, zdali máte lepší zkušenosti s tmelením sádrokartonových stropů nebo je spolu s omítkou celé přetáhnout perlinkou a štukem. Samozřejmě beru v potaz i finance.

Děkuji předem za názory.

Jakub


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.08.16 14:59

Pokud se vše provede správně, tak to nepraská. Někdy se, ale tahle varianta dělá kvůli povrchu. Někomu vadí nepřirozeně hladký strop. Někdo to zase nechce pracně tmelit a brousit, což je fakt opruz, tak to přetáhne. Filcování je sice taky drbačka, ale ne zase tak odporná, jak to broušení. Otázka je, co je výhodnější.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.08.16 15:17
avatar

Perlinku - lepidlo - štuk? Nebo jen perlinku - štuk? V obojím případě vám nezávidím ani jednu hodinu práce. Podle mě naprosto zbytečná otročina a vyhozené peníze. Pokud chcete za každou cenu strukturu (jiný důvod nevidím) tak nalepte tapetu s povrchem *sok*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: reza
Datum: 23.08.16 16:22

Budeme dělat i nové omítky. Nechal jsem si v této souvislosti poradit zedníkem a chce to celé potáhnout perlinkou pro zpevnění, což je z hlediska charakteru budovy (asi) dobrý nápad, jelikož jsou stěny místy popraskaná - z otřesů při budování kanalizace. A to celé chce štukovat.

Elektroinstalaci svépomocí zvládnu, ale omítkám moc nerozumím, takže si nechávám spíše poradit.

Jakub

Datum: 23.08.16 17:35
avatar

Tak tohoto "zedníka " vyměnte! Štukovat sádrokarton a ještě k tomu na stěrku s perlinkou*bzum* ! Jak píší předchozí rádci-když se vše provede kvalitně tak NIC nevypraská.Stěny ,pokud jsou popraskané,tak oškrábat co jde třeba až na cihlu pokud nedrží ,pak oprava jádra ,nový štuk a musí to být OK!Jenže to se asi onomu zedňálovi nechce a pak za vícepráce stěrka,perlinka ,a ještě i penetrace) asi bude chtít i více peněz,soudím minimálně 2x víc-za práci a vy také zacvakáte i víc za materiál!

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 23.08.16 16:06
avatar

Doporučuji koupit barvu se štukovým efektem. Je to vlastně barva s pískem. Výsledek je boží :)

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 23.08.16 18:41
avatar

Přidám se ke kolegům, na sádroš nedávejte perlinku, lepidlo a štuk.

Je to mrhání peněz a perlinka vše nepodrží.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.08.16 20:27
avatar

Na sádrokarton používám často tapety.Lze koupit i tapety se štukovým,nebo hrubším dekorem,po nabarvení je skoro problém je rozeznat od pravého štuku.ˇUpravy pomocí vliesových tapet jsou velmi precizní,je možné zvolit řadu efektních dekorů.

JB

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.16 00:02

Ahoj.

Tak praskat to může, ale asi jen v připadě, že to kolem zdí není podpořeno krajovým ukotvením kovovou lištou. Takhle blbě to udělali bráchovi doma v podkroví a praskalo to. Vždy, když se zavřely dveře nebo okno, tak byl znát drobný pohyb nahoru a dolu. Při malování jsem použil nějaký čurbes, co jsem ho do vyškrabaný drážky zaplnil pistolí. Vydrželo to nejmíň rok. Pak brácha umřel a byt byl prodán. Proto nevím jak to drželo dál. Proč perlit a štukovat? To asi ne. Ale, když si to přeje pan zedník, tak proč ne. Někdo tu zbytečnost zaplatí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krtek*
Datum: 24.08.16 07:37

Štukovat SDK je blbost jak Brno...ovšem...už jsem měl tu čest se s tím potkat..viděl jsem takto zaštukovanou SDK příčku..důvod byl prej ten, aby byla stejná struktura nové příčky a staré stěny, které byla hned vedle..zatmelit. vybrousit, namalovat..

Eliminovat (minimalizovat) praskání mezi SDK konstukcí a stěnou zle tím, že ve styku stěny a SDK deska, která se následně tmelí a akryluje se vloží papírová malířská páska, která udělá dilataci..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fex
Datum: 24.08.16 08:34

Já si myslím, že zedníci natahujou lepidlo a perlinku na SDK hlavně kvůli tomu že to je rychlejší než se jebat s broušením sádrokartonu.

My jsme letos natřeli SDK příčky a podhledy adhezivním můstkem a na to nechali vymalovat - výpadá to jako perfetkní jemný štuk. Takže asi tak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krtek*
Datum: 24.08.16 08:55

Ne ,je to z toho důvodu, že oni lepidlo serou uplně a na vše bez přemýšlení..navíc je to pro ně finančně jednodušší..takhle natáhnou zeď a jdou na další...u broušení by se museli vracet k tmelní další vrstvy..aneb když nevíš co s tím..dej tam lepidlo..známe

Ohodnoceno: 0x
 
Od: reza
Datum: 24.08.16 21:34

Díky za názory. Ještě si s ním o tom promluvím. Když se bude kroutit, nechám ty SDK udělat někoho jiného.

Štuk na omítky se mi zdá jako běžné řešení, takže tam už ho nechám pracovat. O víkendu se mi na domek přijede podívat ještě jiný zedník, takže budu znát i další názor, každopádně mi tyto rady pomohly, o štukování sádrokartonu jsem zatím neslyšel, takže jsem nevěděl, co si o tom myslet. A o strukturu mi až tak nejde :)

Od: mandas
Datum: 07.12.16 21:25

mám v koupelně strop ze sadrokartonu a taky ve sprše ,přetahl jsem to perlinkou a lepidlem na sadrokarton dal na to jemnu maltu sice drbačka a po 6 letech žádna prasklina a ani nejde vidět přechod jsem spokojen a sadrokartony už dělám jenom takhle

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krtek*
Datum: 08.12.16 07:24

co je to lepidlo na sádrokarton?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.