Nátěr dřevotřísky

Od: Datum: 23.08.16 09:01 odpovědí: 3 změna: 23.08.16 13:25

Mám v domku jako podlahovou krytinu dřevotřísku, kdysi natřenou bezbarvým lakem. Teď jsme rekonstruovali domek a v některých místnostech jsem ji ponechala /chci pokládat v celých místnostech koberce/. Chtěla bych dřevotřísku natřít nějakou krycí barvou /i pod kobercem může být hezká podlaha/. Myslíte, že mohu použít balakryl? Nebo poraďte, čím mohu dřevotřísku natřít? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.08.16 09:18
avatar

Nevím jestli zrovna Balakryl ale vodou ředitelným lakem určitě. Laky na podlahu se dají nanášet válečkem, což u Balakrylu nevím jestli nedělá "otisky".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.16 10:41

Já nerozumím natírání dřevotřísky, která bude pod kobercem.

Natřít to můžeš v zásadě čímkoliv. Ale pokud si za deset roků koberce rozmyslíš a po jejich odstranění vykoukne třeba černá nebo zelená dvetřísková podlaha, tak nevím jak to tebe, nebo někoho jiného potěší.

Já bych tu vrstvu laku (pokud je v pořádku) zdrsnil a nanesl zase vrstvu bezbarvého laku. Ideální lak je epoxidový dvousložkový a nebo potom polyuretanový lak vodou ředitelný.

A před pokládkou koberců (po důkladném vytvrdnutí laku) si celou plochu podlahy pokryj novinovým papírem, nebo nějakým papírem, který vytvoří separační vrstvu, mezi kobercem a lakem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.16 13:25
avatar

Také se divím,proč natírat dřevotřísku pod koberec.Každý lak potřebuje nějaký čas ,aby zatvrdnul.Pak je nutno počkat 14 dní až měsíc,než se položí koberec.Jinak hrozí prosakování laku,nebo ředidla,případně i vody do koberce.Výsledek je pak těžko předvídat.Asi bych doporučil,dřevotřísku přebrousit,důkladně vyluxovat a položit koberec.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.