Stropy v dome

Od: Datum: 21.08.16 18:18 odpovědí: 7 změna: 22.08.16 19:28
Stavim novostavbu a v planu mam navrzeny fosinkovy strop s fosen 60/300 mm po 45 cm, na nej dumu jaky strop zavesit. V planu mam Sdk z konstrukci, ale dumu a napadlo me:
Ze bych misto zaveseni SDK s konstrukci zavesil radeji Osb desky 10-12mm pod ni parozabranu a uvazoval jsem jako dalsi vrstvu i extrud polys 20mm s perl.a fajnovou, ale nekdo mi rekl, ze by se to mohlo (strop) rosit. A tak jsem vydumal...
Co takhle na osb desku natrit adhezni mustek jako kontakt, dale pripevni rabicove pletivo, posterkovat standart lepidlem, radeji jeste pridat v dalsi vrstve perinku a na zaver samozrejme stuk..
Co si o tom vazeni diskutujici myslite?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.08.16 19:53

Nic není nemožné ale osobně bych variantu 3 vypustil je to pitchovina-drahé a zbytečně pracné! Var.2o něco levnější řešení a nepatrně méně pracné.Držel bych se varianty č.1-jednoduché ,rychlé nejméně pracné nebo projektu který toto jistě řeší (teda měl by ale velmi velké procento projektů nejsou PROVÁDĚCÍ plány ale žel k naší smůle (zedníků) jsou to jen plány všeobecné pro SCHVALOVACÍ proces! ).Na fošny závěsy,rošt ,pak folii(parotěs) a pak SDK

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.08.16 22:50

Je to celý nějaký divný.

Podle použitého typu stropu tipuju že to je strop mezi obytným patrem a přízemím... v tom případě nechápu, proč tam chcete dávat parozábranu a jak by se mohl strop rosit.

Normálně na strop pověsíte na "přímý závěs" jednoduchou nebo dvojitou konstrukci pro sdk a hotovo.

Varianty 2 a 3 jsou nesmyslné.

BTW... jak je ten strop velký?

Od: rejs
Datum: 22.08.16 09:32

Plány mám jen prováděcí, schvalovací, žadné detaily. Jelikož si to budu dělat sám, tak to budu chtít mít rovné, zároven fošínkvý strop o síle 30cm, bude dostačující jako zateplení stropu, a tak nač krom jiného cpát dalších 5cm vaty mezi konstrukci stropu a konstrukci SDK, jak se to běžné dělá atd.

Nad stropem bude jen půda, na fošínkový strop se položí pochúzná OSB deska 22mm, RD je menší přízemní 9.1x9.2.

Vymyslel jsem asi nejlepší variantu a to záklop ze spodu10 mm OSB (desky 1250x2500), parotěs (takrem a stříbr.páskou) a sádroš.desky 12.5mm bílé, jen v koupelně zelené, materiálové náklady cca 150-170,-/m2, čístě se bude strop dělat v ploše cca 70m2.

Od: jendad
Datum: 22.08.16 10:39

Proč chcete zespodu dávat osb? Já jsem dal zespodu parotěs , na to jsem pak přišrouboval příčně k fošnám střešní latě s roztečí 1/2 sádroše (62,5cm) a na ty jsem pak přidělal sádroše . Střešní latě udělali instalační mezeru pro elektoinstalaci.

Datum: 22.08.16 11:00

1) fošnový strop nikdy nebude rovný... je to dřevo a to se prostě v takové délce zkroutí a bude pracovat. Navíc jestli to není nikde v polovině podepřené, tak bude celkem sranda tak velkou fošnu sehnat.

2) izolace jen mezi fošnami je nedostatečná.

Při -13° a 20° uvnitř bude na povrchu vnitřní osb desky v místě fošny jen 13° a bude tam kondenzovat voda a a následně plísně.

Navíc to celou konstrukci degraduje na Rt=5,7.

Když ale udělám SDK podhled do kterého dám 15cm izolace a mezi fošny taky 15cm, tak bude Rt=7,3.

Jen pak ale nesmí být na spodní straně OSB, ale celou konstrukci zavětrovat jinak (pozink pásy, prkna, atd...)

3) OSB jako podlaha nevytápěné půdy je nevhodná a bude se na ní srážet voda a dělat plísně. Nikdy prostupu par z interieru nezabráníte na 100% a vždy nějaká nahoru pronikne.

Takže místo OSB použít 25mm prkna "na sraz" a tím dokáže proniklá vlhkost odvětrat pryč.

Ohodnoceno: 2x

Od: rejs
Datum: 22.08.16 14:07

Tak s těma střešníma laťama me to nenapadlo, taky by šlo. No když jsem čuměl jak to má kamoš na svym bungalovu, bungalov užitná 130m2, kleštiny rozestoupene po dvou asi po 90cm, navrchu 15mm OSB, vata mezi klestinami 20cm, pod klestinami zavesene SDK na rostu bez pridavneho zateplení, chodit po takové podlaze je jak na lodi.

Fošny budou položené na stredové nosné zdi 30cm, ale je to jen v planu a jsem pred zahajenim stavby, tak se jeste muzu rohodnout jak to udelam,

..Treba by stacily i pochuzné trámy 8/16cm po 90cm, z vrchu desky, ze spodu pak rost ze sadrošem a nebo jak to mam vplanu já.. (další varianta)... fošny 6x30cm, mezi tim izolace a jeste dole pod konstrukcí stropu pojistna izolace 5cm vata, např. napříč fošnama jak už bylo výše někým řečené, přibít latě 5x3cm na vyšku a mezi to vatu 5cm, parotěs a zaklop sdk, bez plech.roštu, z vrchu taky raději desky nasraz.

Datum: 22.08.16 19:28

rejs, vymýšlíte složitosti a drahé řešení. Ale lze udělat vše. je zbytečné, abych popisoval a hodnotil všechny varianty. Až se rozhodnete pro jednu, klidn může sdělit vady.

Já bych šel do složení.

Fošinkový strop, zavěsit křížová podhled D112, parotěs, buď draze podlepit, nebo latě proti propíchání parotěsu, sádroš.

Telepná izolace přijde mezi trámy a pod trámy, tak aby součet byl 26-40cm, pod trámy asi 10-15cm

Na vatu difuzní membránu, proti prachu, na fošny položit prkna, nikoliv OSB desky. To se nesmí!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.