Čím mazat těsnění odpadních trubek?

Od: Datum: 20.08.16 20:50 odpovědí: 7 změna: 21.08.16 17:44

Čím mazat těsnění odpadních trubek vnitřních šedých i venkovních oranžových? Někde jsme četl olejem ne, vazelínou ne. Proč ne? Tak čím tedy?

Dík za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.08.16 21:03

Prodávají se na to speciální pasty, případně obyčejnou indulonou nic nezkazíte.

Olejem a vazelínou ne, protože použitý O-kroužek pravděpodobně není odolný olejům.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ben®
Datum: 20.08.16 21:05
avatar

Dobrý den, profíci, když u nás dělali kanalizaci používali mazlák (tekuté mýdlo, které zná každý, kdo byl na vojně) - a šlo jim to jako namydlené . Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.08.16 21:09

Olejem ne ,vazelínou ne proč? Protože nejsou ekologické!Já mazal vyjetým olejem ale jestli nechcete životnímu prostředí ublížit tak třeba máslem,sádlem... a nebo si koupit na to přímo určené http://eshop.jezirkabanat.cz/product/mazivo-pro-montaz-plastoveho-potrubi-250-g:3336/

https://www.nonstopstavebniny…0g-kanalizacni-trubka-kg.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.08.16 09:47
avatar

Magore- olejem nebo vazelínou (ropné produkty ) ne protože to není ekologické,ale proto,že tyto materiály narušují gumu!

RO může být a dále cokoliv co je na kůži! Běžně jak je tu psáno je to v nouzi Indulona,nakonec onen "mazlák" (pro ty co nebyli ny vojně -mazlavé mádlo) se také prodával v tubě jako montážní mazivo na toto!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.08.16 21:33
avatar

JARem nebo mýdlovou vodou. Pokud chcete být dábelsky rychlý, vyptejte si v pneuservisu trochu pasty na obouváni pneumatik, to je mazec ;) Olej ne proto, že potřebujete, aby po chvíli ten spoj držel a ne se klouzal. Může se stát, že při zasypávání se spoj rozjede.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.08.16 10:28

Jak již bylo řečeno, těsnění odpadních trubek je z materiálu, který neodolává MINERÁLNÍM olejům a tukům. Materiál, z kterého je vyrobené se označuje jako EPDM (ethylen propylen dien monomer). Mazat lze v podstatě čímkoliv, co neobsahuje výše uvedené minerální tuky (tedy ropné produkty). Zmíněné mýdlo, jar, indulona, silikonový olej... Tu indulonu berte jako nouzovku, obsahuje živočišné tuky, kterým EPDM sice odolává, ale jejich dlouhodobé působení není žádoucí. Důvodem použití EPDM namísto olejuvzdorné pryže (NBR) je vyšší chemická a teplotní odolnost při srovnatelné ceně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vanad1*
Datum: 21.08.16 17:44

Proč vymýšlet vymyšlené? V potřebách pro vodaře se prodávají tuby mazacího přípravku pro plastové trubky.

http://www.vodo-plasttop.cz/5…alizacni-trubky-ht-a-kg-250g/

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.