1xStoupání závitu na pet lahvi

Od: odpovědí: 11 změna:

Zdravím, chtěl bych se zeptat, zdali někdo neví, jaké je stoupání závitu na obyčejné petlahvi a zda by se toto šroubení dalo koupit v mosazi. Nikde se mi to nepodařilo najít. Děkuji

11 odpovědí na otázku

 

 


1x
avatar axus

Pokud umis anglicky, tak zde:

imajeenyus.com/...

Jsou tam i odkazy na detailni vykresy, podle kterych uz by slo neco vyrobit. Prumeru zavitu ale bude existovat urcite vice, z info na one strance by se ale prinejmensim uz dalo odpichnout k nalezeni dalsich informaci.

Pokud existuje nejake koupitelne sroubeni, pak zrejme hledat opet podle oznaceni na one strance.


Děkuji určitě se podívám

 


1x

Jde o to, co s tím kdo hodlá dělat. Ale existuje třeba hotový nástavec na láhev, co z ní udělá postřikovač. Teda pokud to někdo nepřežene a neudělá z toho malou tlakovou bombu. aliexpress.com/...

 


1x

By mě zajímalo na co potřebujete mosazné víčko, když to co se běžně používá vydrží mnohem více než samotná PET flaška.

A když už na tu flašku budu chtít připojit něco s normálním závitem, tak do normálního HDPE víčka udělám díru a mosaznou průchodkou si vytvořím závit jaký potřebuju.

 


1x

Na PET fľašiach je normálný metrický závit príslušného stúpania.Stačí zmerať posuvným merítkom závit a rozmery vyhľadať v strojníckých tabuľkách.


Děkuji za radu, s pozdravem tim.

Tak to bych rád věděl, který metrický závit má takové stoupání. Průměr závitu flašky je 27,4mm. A vršek rozhodně nemá předepsaný malý průměr pro takový závit.

metrický asi ne,ale asi coulový trubkový.Stejně je to závit neběžný,má přerušování a dotěsnit ho by byl asi problém.Pokud bych ho použil k montáži,vyvrtal bych do víčka příslušný otvor podle trubičky a zavařil bych ji do víčka.

JABRAKA

 


Děkuji všem za odpověď, zamýšlím výrobu domácího sifonu podobného stylu, jako je v přiloženém obrázku. Sice chápu, že mnoho lidí může namítat, že dnes se již dají koupit i originální výroky, ale člověka nepotěší nic víc, než to, když si to vyrobí sám a bude to fungovat.

Stoupání závitu na pet lahvi

 


0x
avatar zolik

Mě to kdysi vytočil kamarád soustružník.Pokud vím problém s tím neměl.

Stoupání závitu na pet lahvi #2

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]