Překlad z traverz U-profil

Od: Datum: 20.08.16 18:56 odpovědí: 2 změna: 22.08.16 17:19
Dobrý den všem,
nad garážová vrata potřebuji udělat překlad ze dvou traverz s U-profilem. Tyto traverzy zde puvodne byly, ale kvuli prestavbě musely pryč a nyní bych je rád vrátil zpátky, ovšem nějak mi není úplně jasné, jak bych to měl udělat. Za jakoukoli radu předem děkuji.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 20.08.16 20:21
avatar

účka naproti sobě a pokud je to širší zeď, tak mezi ně dát nařezané cihly ... ale vše je o aktuálním stavu. Mohlo by se stát, že vám toho spadne trochu víc při demolici, než potřebujete...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.08.16 17:19
avatar

účka se obvykle skládají zadkem k sobě, aby vytvořily profil I. Dají se ale složit i předkem k sobě, aby vytvořily trám. Pak je záhodno je aspoň trochu svařit přerušovaným svarem, aby držely pohromadě. Zde není problém.

Problém je dostat účka do zdi. Musíte postupovat jako když se dělá překlad pro nové okno nebo pro nové dveře. Dělá se nadvakrát a je zvykem začínat na vnitřní straně. Vysekejte zevnitř takovou nějakou půldrážku pro vnitřní U, tohle vnitřní U pořádně zazděte zdola i shora. Za pár dní, až malta spolehlivě zatvrdne, vysekejte půldrážku pro vnější U.

Musíte dávat pozor, ať vám nespadne zeď nad vraty i kusem baráku.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.