Do kuchyně kachle i tapety?

Od: Datum: 20.08.16 16:40 odpovědí: 5 změna: 20.08.16 19:38

Dobrý den máte v kuchyni kachle nebo tapety? Kachle dáváte od země až do výšky začátku horních skříněk? Máte kachle i po stranách kuchyně kuchyně nebo jenom naproti, čelně ku skříňkám?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.08.16 16:51
avatar

Tapety do kuchyně, si myslím, vůbec nepatří. Mastná pára je naprosto znehodnotí Udržovat je, to je nemožné. Kolem kuchyňské linky, sporáku a všude tam, kam může omastek z pánve doprsknout a pára z otevřeného ventilu papiňáku dostříknout, je potřeba mít kachlíky. A také tam, kde jsou věšáčky na útěrky, konzole se zavěšeným kuchyňským nářadím a náčiním, konzole s magnety na nože, tam všude musí být kachlíky. ;) Když nejsou, hned druhý den může být veškeré malování znehodnoceno velkým prskancem z pánve s řízky. Tak se to kdysi stalo mi. Skoro jsem si zoufala. *sok* Není nad to, jak jednoduše kuchyň vylíčit, kachlíky umýt a kuchyň je zase jako z reklamy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.08.16 19:01
avatar

Já mám malý byt, v kuchyňském koutě mám tapety nad linkou už několik let a jsou stále pěkné, občas je otřu vlhkým hadrem, ono se při vaření musí pouštět digestoř. A jinak tapety mám i ob jednu zeď v místnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.08.16 17:04
avatar

Mám omyvatelnou tapetu mezi linkou tam, kde pronajímám dočasně dětský pokoj s vl. vchodem, jako provizorní řešení. Až pokoj budeme potřebovat, nebudeme muset odsekávat dlaždičky. Jinak mám ve všech kuchyních na pronájem obkladačky a doma taky. Dám je tam, kde to dobře vypadá a kde hrozí postříkání. Vzhledem k tomu, že mám kuchyň do "U", tak kolem dokola a nad sporákem, za digestoří až ke stropu a plánují prodloužit dál po stropě, asi1m a zakončit do špice. Vypadá to dobře. Ale i takové provizorní umístění omyv. tapety vydrží třeba 10 let, jen je třeba se k tomu chovat jemněji, nenechat stříkance zaschnout. Vydrží docela dost, až jsem překvapená. Ale co do vkusnosti - samozřejmě obkladačky, nebo dnes sklo s nějakým vhodným motivem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 20.08.16 17:26

Nemám ani kachle, ani tapety. Mezi spodními a horními skříňkami mám tu samou desku jako je pracovní deska, jen se vyrábí v menší síle a je levnější než stolová deska. Neměnila bych. Mám kuchyň spojenou s obývákem, délka 10 m a nějak by mi nepasoval pohled z pokoje na kachlíky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 20.08.16 19:38
avatar

Kolem pracovní MDF desky mám na stojáka MDF desku - tenší. V rozích jsou lišty - nečistota tedy neleze do spár, spáry nepraskají... Pokud budu někdy řešit novou kuchyň, opět udělám takto.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.