Topení zabudované v parapetu a pod F. oknem

Od: Datum: 19.08.16 23:01 odpovědí: 3 změna: 20.08.16 09:04

Dobrý den.

.
​.
Nejprve začnu takto: Topení v domě neplánujeme teplovodní. Hlavní částí by měly být závěsné olejové radiátory nové generace (vypadají úplně stejně jako moderní teplovodní radiátory, které má doma většina lidí), pouze teplo je produkováno spirálou přímo do oleje. Tedy žádné rozvody vody, žádná el. en. spotřebovaná čerpadlem apod. Jenže...
.
​.
​Již jsem dlouhou dobu sháněl na internetu nějaké řešení proti rosení okna v kuchyni. Dům budeme stavět příští rok a chtěli bychom využít prostor v kuchyni maximálně. Navíc je nám líto "zabít" nejlépe prosvětlený prostor pod oknem vynecháním kuchyňské linky kvůli radiátoru. Dělají se parapetní konvektory, ale pouze teplovodní, kdy je teplo rozháněno případně ventilátorem.
.
.
​Existuje i něco podobného pouze s topnou spirálou - třeba i bez ventilátoru? Napadl mě pouze topný kabel, ale netuším, jak to realizovat do parapetu...
.
.
​Druhou částí otázky je: V domě bychom měli rádi koberce, čímž odpadá podlahové vytápění, ale jak toto vyřešit s francouzským oknem? Jediným nápadem, co jsem měl, je nechat výklenek před f. oknem (asi 20 cm) bez koberce, dát tam pruh dlažby a pod ní topný kabel...?...
.
.
Velice děkuji za Vaše rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.08.16 23:38

dobře vyprojektovaný dům v současné době nepotřebuje topení pod okny. naopak. můžete mít, za určitých okolností, "problém" s rosením oken zvenčí...

doplněno 19.08.16 23:43:

jen nechápu, proč jste si vymysleli snad tu nejdražší variantu topení. jeden radiátor za cca 10.000,- Kč...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.08.16 07:09
Pruh 20 cm dlažby zřejmě nevyhřeje celou místnost, ještě možná pomůže proudění vzduchu okolo skla a odpaření případné rosy. Ovšem u dlažby vyhřívané na vyšší teplotu.
.
Já měl fr. okno 450x220 cm, a pod ním pod podlahou po celé délce dva registry, tlusté roury omotané plechovou spirálou , teplo vycházelo řídkou dřevěnou mříží 450x50 cm. Nebyla to ideální cirkulace, výkon kotle musel být vyšší.
.
Po čase jsem dřevěná okna vyměnil za plastová, část jsem podezdil a před okno dal nízký dlooouhý trojitý plechový panelový radiátor.
Přesto, že je zvrchu zakrytý, teplo vyzařuje na obě strany, cirkulace v místnosti je dobrá. Výška okenního parapetu je max. 50 cm, nebrání pohledu ven do atria. Před dveřmi a vlastně pod celou délkou okna je pruh laminátové podlahy, lépe se udržuje čistota.
.
V kuchyni jsem pod okno namontoval místo parapetu pracovní desku 60 cm širokou, až těsně k rámu okna, blízko okna je zapuštěná kovová mřížka. Na vyhřívání okna stačí. Celou kuchyň cca 10 m2 vyhřívá dvojitý panel plecháč 90 cm. Dostatečně. I když sušící se ručník a utěrka pod deskou částečně omezují proudění vzduchu.
Stejně se v kuchyni při vaření často větrá.
V druhé kuchyni je také pracovní deska až 80 cm široká, bez mřížky. Podobný radiátor. Stačí..
Škoda by bylo ztratit nejlepší místo na práci, s přirozeným osvětlením.
.
Rosení oken je fyzikální záležitost, buď snížit vzdušnou vlhkost, která je v kuchyni dost vysoká, nebo zvýšit teplotu. Na studeném skle, zvláště ve spodní části, se vlhkost sráží nejen v kuchyni. Větrat, větrat, větrat.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 20.08.16 09:04

Výzorom môžu vyzerať moderne,no princípom je to stále to isté.Elektrická špirála ohrieva olej,tak isto ako teplovzdušný ventilátor,elektrický kotol,topné káble,rôzne žiariče a určite vám 200 W špirála v radiatore nevyhreje izbu.Počítajte,že tam na väčšiu izbu bude potreba 2000 W: http://www.elka.sitnobusiness…m-regulatorom-kurenie-topeni/ .To nevravím o samostatnom vedení na nočný prúd.No možno peniaze u vás nehraju roľu a cena faktúry za elektrinu vám nebude vadiť.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.