Kolik by stálo zařízení topením tohoto domu?

Od: Datum: 18.08.16 09:13 odpovědí: 13 změna: 19.08.16 21:05

Líbí se mi celkem tento dům, ale chybí v něm komplet radiátory a trubky mezi nimi (+asi i samotný plynový kotel).

Chci se zeptat, kolik by tak zhruba stálo (znovu) zařízení tohoto domu radiátory+trubkami(vedením) mezi nimi? (celková cena včetně práce BEZ plynového kotle (ten vím že tak 40 000 Kč by stál)?

Dům:

https://www.sreality.cz/detai…684124#img=0&fullscreen=false

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: krtek
Datum: 18.08.16 09:20

Tohle Vám nikdo takto podle těch pár fotek neřekne...záleží na teplotních ztrátách domu..počtu a rozměrech místností..

materiálové si počitejte..

1000,- - 2000,- /kus radiátoru

100,-/mb potrubí třeba DN 18mm (trasa x2)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 18.08.16 11:16

Aniž bych v domě byla, střelím podle toho, kolik stálo komplet topení na chalupě3+1 + chodba + koupelna a wc., +-100 000,- svépomoci, včetně plynového kotle.

doplněno 18.08.16 11:40:

Krtku ze zlata fakt nejsou a i radiátory jsou pouze plecháče.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.08.16 11:17

prosím Vás a to jsou ty trubky ze zlata?

Datum: 18.08.16 11:43

... asi z mědi, která má pomalu cenu zlata

Datum: 18.08.16 11:47

no, ale podle té ceny co jste střelila...tak to tak vypadá..kor když napíšete ještě svépomocí..buď máte velmi špatný odhad nebo vás někdo natáhl

Datum: 18.08.16 17:42

Krtku, počítáte i kotel? ;)

Datum: 19.08.16 14:28

i kdybych ho nepočítal... 100 (odhad paní) - 40 (cena co uvedl tazatel) se rovná 60..a to je sakra moc..

Od: vilik
Datum: 18.08.16 11:56
Minulý rok soused nechal instalovat k stávajícímu systému v přízemí další rozvod v patře. 1 x dvoudeskový a 2 x jednodeskový Korado, délky nevím. Měděné trubky, 3 x termoregulační ventily, instalace stříbrné folie, nějaké sekání prostupů a uvedení do provozu. Celkem 2 dny práce firmy a cena prý 24 tisíc včetně DPH. Vím, že se rozčiloval nad jednou podle něj předraženou položkou.
Snad to pomůže udělat nějakou představu.
doplněno 18.08.16 12:06: Kvalitu Korado ani nutnost folie neřeším. Soused chtěl, soused má.
Psal jsem to kvůli představě o ceně.
doplněno 18.08.16 12:25: Problém je, že hodně topenářů s touto značkou pracuje a jiné vlastně ani nenabízí.
Sám mám doma osazené tyto radiátory už víc než desítku let a pouze jeden mám z baukrámu kvůli rozměru. A je pravda, že z toho jediného se už po pár letech začala loupat barva. Takže příště bych je koupil zas.

Datum: 18.08.16 12:00

Korada jsou předražené kusy plechu (kvalitu teď neřeším)...Váš přispěvek je už podstatně lepší než tady od paní výše...ale ještě si troufám řict, že to mohlo být levnější... a mmch...stříbrné folie jsou na prd

doplněno 18.08.16 12:08:

ano vím..chápu..já jen reagoval pro tazatelku..záměnou Korada za jinou značku tak se ušetří taky x tisíc a folii nějaká ta stovka..a koruna ke koruně a je milion...

doplněno 18.08.16 12:32:

já osobně mám v bytě radiátory KERMI ...vzhledově nepoznáte rozdíl od jiných, je to klasika...kvalitativně jsou stejné jako KORADO (ne-li lepší, protože nemají problém se rzí)..tohle jsou myslím však němci..rozdíl je výrazně nižší cena než u Korada a lepší technologie..topí přední čast panelu a vratná voda se vrací prostorem, který je u zdi což jiní neumí..

http://teplota.kh.ua/wp-conte…ploads/2014/06/KERMI-X2-2.jpg

jen pro informaci..za 4 radiátory korado jsem měl nabídky atakující hranici 10tis..s tímto jsem se dostal na 6tis.

Datum: 18.08.16 12:19

Topenáři jsou v poslední době jedni z nejdražších řemeslníků. Práci zjednodušeně počítají 1500-2500Kč za radiátor, 4-8tis za kotel (tím myslí práci na rozvodech a připojení radiátoru nebo kotle).

Náklady na materiál jsou podle zvolených radiátorů, kotle + zjednodušeně zase cca 2tis na každý radiátor na trubky, kolínka, téčka, mirelon, ... (v mědi).

To jen tak informativně, ale je potřeba si na to nechat udělat rozpočet a porovnávat, protože jsou mezi nimi dobří střelci.

BTW v tom baráku není ústřední topení? Docela velká nezateplená chalupa, jejíž vytápění plynem podle mě bude pěkně drahé.

Datum: 19.08.16 14:22

Kolik by stálo nevím, ale předpokládám, že je to stejný dům, jaký koupili před deseti lety rodiče, jen mají 2 lodžie. Je betonový, nezateplený, s velkými úniky tepla. Topení mají plynové a protopí dost (musela bych se zeptat kolik),i při tom, že vytápějí jen dole 2+0 a nahoře koupelnu. Jestli je to stejný dům i zevnitř, tak 1/2 domu tvoří nevytopitelná chodba, širší snad než v paneláku. Tam rodiče netopí vůbec, ani na WC.

Od: jendad
Datum: 19.08.16 19:58

Známý před pár lety chtěl stavět přízemní dum. Ted jsem se ho nedávno ptal kolik zaplatil za topení. Tak mě řekl , že pořídil kotel automat za 90 tis. . No ale já na to a co radiátory nebo podlahovka? Tak mě řekl , že má podlahovku a ty trubky prý moc nestály. Horší bylo prý v každém patře rozdělovače . To prý byla darda. Aha , já na to a tak jsem se dozvěděl že má dvoupatrový domek. A co komín? Na mě vyvalil oči . Asi ho to nenapadlo počítat do vytápění . Tak mě řekl že dal za komín 40 tis . To sem zase já vyvalil oči Dověděl jsem se že má vysoký komín až ze sklepa. Takže kvuli automatu postavil sklep s kotelnou a uhelnou . No ale to taky stálo pár desítek tisíc - vid . Odhadem jsme se pak shodli , že dal za vytápění přes 200tis. Na dum s velice malou tepelnou ztrátou je to zajímavá investice *smich*

Datum: 19.08.16 21:05

Na začátku je třeba si říci, jestli se ten dům nechá v tomto stavu a nebo se sníží jeho energetická náročnost.

Protože je něco jiného vytápět a budovat topení pro tento dům se ztrátou něco okolo 30kw a následně po rekonstrukci se ztrátou třeba 5kw.

Logicky totiž třeba radiátorů bude potřeba 6x méně atd...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.