Rezny kotouc do flexy

Od: Datum: 17.08.16 14:00 odpovědí: 5 změna: 17.08.16 15:35

Koupil jsem si levnou brusku black decker. Bohuzel prekvapeni nastalo kdyz jsem chtel upnout rezny kotouc na kov sirky 3mm, kotouc tam nedrzi a ma vuli. V navodu jsem si prectetl ze rezny kotouc do teto brusky ma byt 3,5 mm ale takovy jsem na internetu nenasel. Nevim jestly pod ten kotouc mam dat nejakou podlozku ale spis nechapu proc vyrobce vyrabi brusku do ktere nejdou kotouce.Prumer kotouce je 115.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.08.16 14:40

Buď sis koupil špatnou brusku a nebo jsi neotočil matici, kterou se dotahuje řezný kotouč.

Matice má z jedné strany osazení, které při použití brousícího kotouče zapadne do otvoru v brousícím kotouči.

Když tam ale nasadíš řezací kotouč, tak matice dosedne osazením na protější přírubu dříve, než dosedne na plochy řezacího kotouče. Proto se na řezací kotouč matice otáčí, aby měla rovnou dosedací plochu a tím sevřela řezací kotouč.

Měl jsem donedávna flexku stejné značky a upínal jsem naprosto běžně řezací kotouče 1,2mm nebo 1,6mm.

Ale pokud to tak mají uvedené v návodu, tak s tím asi nic nenaděláš a je to vlastnost toho výrobku.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.08.16 15:00

Potvrzuju Colombova slova. Taky jsem s tím poprvé zápasil, ale víc jsem zkoušel a mín četl. Přesně podle hesla, že návod je poslední způsob, jak se něco dozvědět.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.08.16 15:02
avatar

Zdravím,
stačí otočit upevňovací matici osazením od kotouče - kotouč pak drží a je vystředěn na osazení spodní unášecí příruby. POZOR - před spuštěním brusky u takto upevněného kotouče je potřeba ručně otáčením zkontrolovat, že řezný kotouč nehází, jinak vám to při spuštění motoru vyrazí brusku z rukou!
Ještě jsem nepotkal brusku, u které by takhle kotouč upevnit nešel. Jinak je dobré si na brusku udělat mezikruží z tvrdého papíru vložku - kotouče jdou pak lépe povolil - stačí povolovat i upevňovat rukou, bez klíče.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.08.16 15:03
avatar

Já teda nevím flexu BD jsem měl (vlastně ji mám rozebranou někde dodnes-odešl vypínač,dal jsem za 200kč jiný a odešlo ložisko s uhlíky) ale běžně jsem upínal řezný kotouč tl cca1,5mm (do 115 ) a tuším že diamantový na dalžbu je ještě tenší neboť je ocelový !Takže někde dělaáš chybu-3mm je asi tak kotouč už dojetý z 23Omm kotouče z velké

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.08.16 15:35
avatar

Semafore, myslím si, že chyba je v obsluze flexi. Ale neviděl jsem vaší flexu, jestli se náhodou nejedná o zmetek. Pak dále, řezný kotouč síly 3,5mm je snad brusný, když se již vyrábí kotouč o síle 0.8mm, což na tak malou flexu je OK.

Opravdu postupujete dle návodu?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.