Soužití s matkou

Od: Datum: 16.08.16 13:45 odpovědí: 17 změna: 29.08.16 22:44
Dobrý den, chci požádat o pomoc a hlavně radu. Jsem majitelka nemovitosti a bohužel tu bydlí ma matka (je tu na doživoti) . Jde o to jestli jsem povinna pouštet její návštěvi na naše společné WC . Které ona neudržuje v čistotě tak jak veškeré společné prostory a nic méně musi by musela její návštěva do našeho bytu. Děkuji za odpověd už jsem z toho zoufalá.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.08.16 13:51

No pokud návštěvy k ní přijdou, kam by asi měli jít na wc ...to je tedy situace. To byste ji musela návštěvy zakázat a to asi nepůjde.

A nebo ji zřídit samostatné wc.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: wamp®
Datum: 16.08.16 13:58
avatar

Promiňte,ale nejste Vy nějaká divná?!

"Bohužel,bydlí tady má matka."

Vždyť Vám dala život,vychovala Vás,dala Vám vše,co jste potřebovala.Lásku,štěstí,radost,četla Vám pohádky,učila Vás chodit,mluvit...A Vám vadí nejen ona,ale i její návštěvy !?

Co se stane,když její návštěvy půjdou na Vaší toaletu? Nebo ji její toaletu zkrátka umývejte.Měla byste se stydět !

Ohodnoceno: 3x
 
Od: uska®
Datum: 16.08.16 13:54

Běcné břememo dožití má specifikováno, co matce necháváte k užívání. Pokud celý dům, tak musíte tolerovat i její návštěvy. V dnešní době není problém nechat udělat druhé WC v kterémkoliv domě. Uvažujte o tom.

-----------------------

Nepředpokládám od vaší matky rušení nočního klidu a podobné zmatky

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 16.08.16 13:56
avatar

Jste majitelka nemovosti, to je pravda, matka je v domě na doživotí (břemeno) a jistě máte ve smlouvě, zda může WC používat, pokud ano, pak i její návštěvy. Nevím, kolik mamce je roků a zda je WC schopná uklidit.

Jinak je to už jen o vztazích a o charakteru. Když jste bylá malá asi Vám také umývala prdelku, prala plíny a udržovala Vás v čistotě, ale to Vám asi nemusím psát.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.08.16 14:08

Váš dotaz mi připomněl situaci jedné naší známé. V dobré víře přepsala dům na dceru, pokud s ní chtěla oslavit vánoce, musela si přinést vlastní jídlo *sok*

Vaše vlákna čtu, raději se v nich nevyjadřuji, abych náhodou nezapomněla na svoje dobré vychování. Měla byste se opravdu stydět!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.08.16 14:27

Když se vám to nelíbí, tak ji ten barák vraťte!

(Předpokládám, že věcné břemeno na dožití jste ji nedala ze své dobré vůle do svého vlastního domu.)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 16.08.16 15:13

Jejda rádcové, co když mamka je alkoholička nebo? S ní se pak špatně žije. Neodsuzujme tazatelku, když NIC nevíme.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 16.08.16 15:49
avatar

Jeli matka alkoholička sice to vy nepíšete ale je to tady, tak se ji snažte z toho dostat jste její dcera.Ona vás také dobře vychovala vidíte jak Vám vštěpila uklízení a čisto jen na něco asi matka při výchově zapoměla.Měla jste se více o matce rozepsat co dále Vám vadí WC a návštěvy to je slabota to chtělo přidat.


doplněno 16.08.16 16:57:

Psala jste v novém vlákně(Bylo zamítnuto),že od maličká Vás matka tryznila atd.tak jste asi věděla jaká matka je tak jste si měli pořídit vlastní bydlení a nebydlet s matkou to jste měla řešit dříve-Bydlení-Břemeno-atd.Jakou právní radu chcete?Je snad matka nesveprávna?Nemá matka občanku.Reakce Rádcu jsou vždy přiměřené otázce a vy napíšete o WC -úklidu-návštěvách.Jsou případy kdy matka něco zapaluje a jinak nevědomky svému psychic.stavu poškozuje byt.Pak je možnost toto řešit ze soc.úřadem atd..ale v takovém stavu Vaše matka asi není.Nevím jakou právní radu Vám někdo zde dá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.08.16 19:47

Na doživotí jsou třeba ve Valdicích. Vaše matka má věcným břemenem zaručeno dožití, tedy užívání nemovitosti specifikované v břemeni. Jestli máte v domě pouze jedno WC je i toto součástí užívání. Udělejte druhé WC a problém je vyřešen.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 16.08.16 20:22

Pokuste se matku přesídlit do domova důchodců a pokud po zaplacení poplatků jí ještě něco zbyde, tak každý měsíc při výplatě důchodu odčerpat, poté budete nadmíru spokojená

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.08.16 20:54

proboha co jí to radíte- vždyť jasně píše, že má matka právo v domě na dožití... holt ty vztahy - to je peklo*cert*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.08.16 21:01
avatar

Iveto, břemeno dožití má matka, vy nejste povinná do domu pouštět žádné návštěvy. Mezilidské vztahy jsou užásná věc.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.08.16 12:39

Opět ty rady, matka vám dala život, jak se k ní chováte atd. to fakt miluji. Nikdo nezná to pozadí. Já osobně bych vám poradila, vydržet, pouštějte na vaše WC ty návštěvy a myslete si, že si vylepšujete karmu. Prostě přes nějaké věci nejede vlak a musí se vydržet. Já vám popíšu můj příběh, doufám, že to nebude číst nikdo z dědiny. Vyrůstala jsem s matkou sama - otec o mě nestál, u dědy a babičky v domě. Když oni umřeli, zůstaly jsme s mamkou samy na domě, který byl ostuda ulice. Brzy jsem se vdala, manžel fajn, po holce se nám narodil postižený syn, do toho jsme začali barák spravovat a mamka dostala mrtvici. Bylo jí teprve 50 a po tom to už nebyla moje mamka, ale zlá osoba. My dole s děckama 2 plus 1 a ona nahoře pokoj a kuchyň teda společná. Záchod jeden dole u sklepa. A do toho ona, že si k nám přivede přítele, že budou bydlet spolu v tom pokoji nahoře, on měl francouzské hole a musel by defacto přes 2 patra dolů na záchod - když mi to řekla, já jsem měla pocit, že se zhroutím, už tak mi nechtěla dávat na inkaso a ještě tohle... Nakonec to nějak utichlo, ona se s ním rozešla a nakonec šla bydlet k nějakému bývalému spolupracovníku, ten ji chudák miloval, znal ji z práce jako veselou a milou a pak měl doma panovačnou zlou osobu, která ho víceméně dovedla do hrobu, umřel chudák 2 roky po svatbě a ona pak chvíli po něm v domově důchodců, protože u nás pak kvůli stavbě zůstaly doma jen 2 místnosti a ona by se tam nevlezla a po pravdě ani nechtěla, protože děcka jí lezly na nervy a hlavně náš syn. Takže já to chápu a radím jen se obrnit a doufat v lepší.

Ohodnoceno: 2x
 

 

Od: vanad1*
Datum: 19.08.16 18:11

Kde se zeptám, všude je to stejné: soužití se starými rodiči je trest na zemi. Myšlení není úplně v pohodě a absolutně je nezajímá, co by možná chtěl jiný udělat jinak na baráku aj. "Proč měnit 40 let starý kotel, vždyť je to špičkový kotel, který žádný výrobce nepřekonal". "Proč vypínáš kotel na noc, radiátory budou ráno chladné. Kotel musí pořád jet" tak tedy jede 24 hod. denně se spotřebou 20-24 m3 za 24 hod. x 6 měsíců. "Proč chceš měnit Karmu za bojler, vždyť je to blbost. Naše jede od 1968 a je skvělá". Sice plamínek spotřebuje za rok asi za 2500 Kč plynu, ohřeje na danou vzdálenost vodu na 40 °C atd.

Prostě katastrofa. Jen málokdo má normální rodiče, kteří by respektovali právo na víkendový odpočinek po týdenní práci na směny, dřině. Jsou v důchodu a vymýšlí kraviny. Alespoň to v okolí vidím podobné.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 19.08.16 18:33

... a je to jejich dům nebo váš? Tak si postavte svůj, nechte je pokojně blbnout a vy si ve svém užívejte víkendový odpočinek.

Ale styl ala Cimrmanův Posel světla "tatínku, maminko, děkuju vám za dům a je čas, aby jste šli do starobince, máte to daleko" ...?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vanad1*
Datum: 19.08.16 18:44

Dům jsem dostal od nich darem s dožitím. Bratrovi jsem vyplatil podíl. Dům je tedy můj ale je to asi nejhorší dar nedar, co jsem mohl dostat. Těch vyhozených peněz za zbytečné energie.

Na stavění nebo kupování domů nemám věk. Musel jsem za právníkem se smlouvou o darování aby jim nějak vysvětlila, že nový kotel je nutnost, že dělat revize komínů je povinnost a že protopit plynu a elektřiny měsíčně za 8000,- když mají jen 5 cm od vrchu teplý radiátor a zbytek ledový nebude zřejmě úsporné topení, opět to stálo peníze ale výsledek byl jen řev otce, že jsme idioti, kteří topení nerozumí a že to je tak správné. 90 % povrchu radiátorů je studených (16°C), vrch má 26°C.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.08.16 22:44
avatar

Bez ohledu na vztahy mezi Vámi, matkou i návštěvami zkuste jednoduchou věc. Napište cedulku (třeba vytiskněte na PC tiskárně, aby to bylo úhledné) nebo prostě čitelně napište " Udržujte, prosím, tento WC v čistotě, je to WC v soukromém bytě. Děkuji za Vaši ohleduplnost". Zároveň matce sdělte, že je Vám velmi nepříjemné, že na Váš WC chodí cizí lidi, kteří nejsou schopni WC udržet v čistotě, aby byla tak laskavá a svým návštěvám naznačila, že se pohybují po soukromém bytě a podle toho se chovali.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.