Prasklý (věnec?) komína - kolik stojí oprava

Od: Datum: 16.08.16 01:05 odpovědí: 3 změna: 16.08.16 09:39

Přemýšlím o koupi jednoho staršího cihlového rodinného domu (cca 1970 postaven) (cca 1,5milionu). Všiml jsem si až tedka že je "divný" komín viz fotky v odkazech na konci. Majitel domu říká že je jen prasklý věnec komína nebo co a že oprava by stála jen pár stovek... To se mi moc nezdá. Měl jsem tam už stavební dozor před nějakou dobou ale už nevím co mi k tomu říkal a mám dojem že komín tenkrát vypadal o něco lépe, ted z toho skoro vylézají cihly, předtím to tak podle mě nebylo.
Každopádně- podle fotek, co je špatně s komínem a co by obnášela oprava a především kolik by oprava stála celkově? (nedělal bych to svépomocí)
Díky moc
https://postimg.org/image/u5i0cqran/
https://postimg.org/image/awgc8zhrj/
https://postimg.org/image/m19w804vj/


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: tomkraken
Datum: 16.08.16 05:17

Nadstřešní část odbourat a postavit znovu,nové oplechování a udělat to pořádně, ne jako je vidět na fotce že to někdo zafoukl montážní pěnou. Cenu bych viděl tak 10.000,-

Ohodnoceno: 2x
 
Od: dfgsdfsdf
Datum: 16.08.16 08:09

Ta střecha je někdy z roku cca 1970, taška nějaká to je (to jde vidět nakonec), trámy i latě jsou v pořádku říkal mi stavební dozor co jsem tam měl na kontrolu nemovitosti. Střecha komplet (mluvil asi hlavně o taškách) prý ještě tak 5 let vydrží, POKUD se do toho nebude zasahovat... To mi říkal... Že kdyby se do toho zasahovalo že by některá taška mohla prasknout a pak by se to vezlo...

Vydrží ta střecha za takto popsaného stavu to že po ní budou chodit nějací zednici a bourat a stavět nadstřešní část komína? (předpokládám že se bude muset chodit po střeše)...?

Od: asd1
Datum: 16.08.16 09:39

Za pár stovek to opravit jde. Ale když to chcete kupovat tak bude lepší udělat to pořádně = zbourat nadstřešní část a udělat jí znova včetně nového oplechování. Beztak jsou tam i vyjeté tašky.

Dělá se pracovní lávka aby se nešlapalo po taškách. Pokud něco rupne, tak většinou na půdě bývá zásoba tašek. Pokud není, tak se musí hledat po okolí kde se shazuje stará a vzít si dobré tašky. Musí být stejné, jinak se to nekamarádí... Nesmí to dělat slon v porcelánu, ale někdo kdo umí chodit po střeše.

Oplechování se dělá dvojité - jedno oplechování je pevně přidělané na střechu a druhá část na komín. Mezi nima je možnost dilatace. Pookud je jednodílné tak se to hýbe a brzy tam zátéká. Zafouknout to pěnou je prasárna - pěna na slunci vydrží max. 5 let a pak se rozsype.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.