Instalace sprchového koutu - co si pohlídat?

Od: Datum: 15.08.16 14:50 odpovědí: 3 změna: 15.08.16 15:47

Zdravím,

v rohu technické místnosti v RD mám jakousi "přípravu" pro sprchový kout - odpad, přívod vody. Podle plánu domu tam měl být, ale nakonec na to nevím proč nedošlo.

Rád bych tam ten sprchový kout nechal nainstalovat, ale určitě nechci s vaničkou a posuvnými dveřmi - hrozně špatně se to čistí, dveře se můžou poškodit...

V těch místech se bude sekat do podlahy - kvůli posunutí elektrokotle a trubek co k němu vedou. Tak mně napadlo - sprchový kout udělat tak, že by se v místech kde bude prostě jen vyspádovala dlažba (celá místnost je vykachličkovaná) do odtoku v rohu (cca 120x120cm) a jenom bych tam vymyslel nějakou skleněnou zástěnu a jednoduché dveře, obojí cca 15cm nad zemí, aby se pod tím dalo vytřít.

Zajímalo by mně, jestli to můžu nechat takhle udělat, nejsou tam nějaké potencionální problémy? Například, jestli mám řešit pod ty vyspádované kachličky nějakou hydroizolaci? Odtok - jednoduchý v rohu nebo žlábek? apod.

Předem děkuji za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.08.16 15:03

Dělali jsme na chalupě bez vaničky - bezbarierový kout, hydroizolace použita. 15 cm nad podlahou zástěnu a dveře? vždyť voda bude stříkat ven...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.08.16 15:47

Nemusí to být nutně 15 cm, asi by stačilo i 10, podstatné je aby se zástěna a dveře nedotýkaly země a ideálně aby pod tím šlo vytřít mopem. Vyloženě stříkat ven by nic nemělo, pokud někdo nehodí puštěnou sprchu na zem Aby nebyla celá místnost mokrá, chci nechat vyspádovat větší plochu než bude prostor samotného koutu.

Od: vilik
Datum: 15.08.16 15:29
Sifon.
Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.