Sklokeramicka deska blbne

Od: Datum: 14.08.16 22:53 odpovědí: 5 změna: 15.08.16 22:38

Dobrý den ,koupil jsem sklokeramickou varnou desku GORENJE a při zapnutí plotýnky a položení hrnce mi sepne a po chvíli cca 2 min mi vypne a zase sepne je to u všech 4 plotýnek stejné --může to být zapojením?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.08.16 22:57
avatar

To není závada, ale správně fungující termostat, který udržuje nastavenou teplotu :)

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 14.08.16 23:11

děkuji za rychlou odpověď*palec*

Datum: 15.08.16 19:44
avatar

Ano, pokud máte indukční desku, tak ty se takto chovají. Ale pokud se jedná o normální sklokeramickou desku, bez indukce, tak ta by vypínat neměla. Teda ta moje nevypínala. Prostě hřála méně, podle nastavení teploty, ale nespínala se tak, jako mi to dělá indukční deska. Vy jste napsal že jste koupil sklokeramickou varnou desku, ale neuvedl jste, jestli je indukční, nebo normální. Tak proto tohle píši.


doplněno 16.08.16 09:46:

Tak jsem se na tu Vaši desku dívala a několikrát jsem četla popis, ale nedokáži z toho vyčíst, jestli se má během vaření vypínat. Tam je pouze uvedeno, že je opatřena novým systémem zabezpečení, že se vypne po vypršení časového limitu. To dříve nebývalo a když jsem zapomněla,tak se konala katastrofa "upečeného hrnce". Já už dlouho používám tu indukci a tam jsem zvyklá na to spínání. Třeba to už takto funguje i u normálních moderních varných deskách.


doplněno 16.08.16 09:55:

Ještě je tam napsáno, že je opatřena "Go systémem", to znamená, že se během vaření sama vypíná a zase zapíná. Tak jestli jste omylem nenastavil funkci tohoto systému. A jak to poznáte, že se vypnula? Cvakne to slyšitelně, nebo jenom plotýnka změní barvu-vychládá. Tak jako to píše doleji Clayman. Ale je mi divné, že to dělají všechny plotýnky a všechny ve stejném čase, tedy během dvou minut. A zkusil jste nastavit různou teplotu? Já bych asi zašla někam do obchodu kde ji prodávají a tam se zeptala, jestli to je u této desky normální, abyste nepropásl případnou reklamaci.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.08.16 22:38
avatar
Naše sklokeramika se také vypinala a zapinala. Bylo to patrné, chvíli plotna červená a za chvíli černá a pořád dokola. Pokud je na mysli toto, tak je to normální. Pokud se resetuje tj nepamatuje si nastavení pak je špatná.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.