Ručí studnař za svůj vrt když naruší pramen?

Od: Datum: 13.08.16 10:57 odpovědí: 6 změna: 14.08.16 12:02

Ahoj, když si nechám vyvrtat studnu od studnaře, mám na to fakturu od něj a třeba sousedům se jejich pramen old té doby ztratí, ručí za to tedy ten studnař, který mi vrtal studnu?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.08.16 12:26

Při každé výstavbě studny nebo prohloubení, je nutné mít projekt od inženýra v oboru vodohospodářských staveb a rovněž hydrogeologa. Na základě této dokumentace je vydáváno pak samotné povolení. Tito lidé následně ručí za to, že k něčemu takovému nedojde (za předpokladu, že nepochybí prováděcí firma).

Pokud se již něco takového stalo, je nutné zavolat hydrogeologa, ideálně toho, který prováděl původní průzkum.

Ohodnoceno: 0x

Od: josefsvo
Datum: 13.08.16 15:43

Sousedce se ztratila voda, já na mou studnu poolení mám ale hydrogeolog. posudek ne

Datum: 13.08.16 16:30

No...a projekt a povolení na studnu máte?

Čerpací zkouška proběhla? S jakým výsledkem?

Vaše sousedka má studnu legálně povolenou?

Ohodnoceno: 2x

Od: josefsvo
Datum: 14.08.16 11:25

Dobrý den, povolení na studnu máme. Naše studna funguje. Sousedka má legální studnu starou už asi 30 let vrtanou

Od: xy
Datum: 14.08.16 11:56

povolení k odběru podzemní vody máte i bez hydrogeologického posouzení?

Od: vanad1
Datum: 14.08.16 12:02

A když se to stane, co bude hydrogeolog platný, když sousedi budou bez vody? Může se stát i ztráta vody při průzkumných vrtech.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.