Pošta se nevejde do schránky

Od: Datum: 12.08.16 19:20 odpovědí: 3 změna: 13.08.16 10:23

Dobrý den.
V bytovém domě probíhá rekonstrukce, majitel budovy kvůli změny umístění namontoval nové schránky, které jsou oproti původním jako miniatury.
Prosím o radu jak postupovat, když mám předplatné časopisů, které se do nových schránek nevejdou. Nemám zájem platit si místní POBox za 480kč měsíčně.

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 12.08.16 19:41
avatar
Zdravím.
Nejlepší možné řešení bude zcela zjevně takové,že si zkrátka a dobře koupíte svou vlastní schránku.
Běžte za majitelem domu a povězte mu o Vaší situaci.
Jistě se domluvíte
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.08.16 10:17

Dobrý den, první věc- předpokládám, že v tom domě nebydlíte sám. Také předpokládám, že nejste v tom domě jediný, kdo má nějaké předplatné, či mu zkrátka chodí dopisy ve velkých obálkách, nebo vlastně i klasické reklamní letáky, které se do schránek nevejdou. Jistě bude mít problém i někdo další, kdo v domě bydlí. Takže pokud se tam nějak znáte, poptal bych se sousedů, co na to říkají a pak to navrhl na nějaké společné sezení, které se čas od času v bytových domech koná, kde se se správcem, majitelem domu řeší tyto záležitosti. Vždyť i ta opravda jistě není jen tak, museli jste být nějak informováni. Toto mi přijde lepší, než aby majitel pak řešil problém s každým zvlášť.

Zde se pak můžete dobrat ke společnému řešení, které bude nějak vyhovovat oběma stranám. Jak už píše rádce výše, buď se dohodnete nebo vy sám navrhnete, že si pořídíte vlastní větší schránku, která bude vaše a tuto majiteli vrátíte, můžete se ale domluvit i jinak.

Pokud vám jinak nechodí žádné větší zásilky, tak je tu také alternativní možnost ta, že pokud máte to předplatné nějak pravidelně a nosi ho ve stejnou dobu, aby vám ho jednoduše ten listonoš nedával do schránky, ale zazvonil vám u dveří a předal přímo do ruky, pokud tedy bude někdo z vás doma. Se solidní doručovatelskou službou by neměl být problém něco takového domluvit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cgnf
Datum: 13.08.16 10:23

No taksi tam dejte vlastní schránku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.