Zazdění oken

Od: Datum: 12.08.16 19:13 odpovědí: 5 změna: 13.08.16 11:21

Soused po koupení rod.domku začal s přestavbou.Aniž by zažádal o stavební povolení z nebytových prostor přebudoval na obyvací.Tyto prostory sloužily asi padesát let jako zámečnická dílna.a bylisazeny dílenskými okny toje železnými tabulky 20krát 15 cm.tyto okna byli v štítové zdi,která sousedí snaším dvorem.nový soused aniž by zažádal o stavební povolení do tohoto štítu vymněnil okna železná za púlastová otvíraci.Timto nepovoleným zásahem změnil technycké parametry tak,že kdykoliv si může vytvořit nepovoleny vstup na náš pozemek i popřípadě vstup do bytových prostor okna otvírá ze své strany.Poukázaly jsme na tento případ stavební odbor v našem městě.Od tohoto úřadu jsme se dověděly že ni vtomto přípdě nejsou opraněni nějak zasáhnout.Co máme dělat když úřad stavební od tohoto případu dávaji ruce pryč.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 12.08.16 19:46

Když budu chtít na váš pozemek vstoupit, tak přeskočím plot, taktéž soused může skočit z okna k vám na dvůr. Propánajána, proč by to dělal? Nebuďte paranoidní.

Není třeba stavebního povolení ani ohlášky na výměnu železných oken za plastová.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 12.08.16 19:57
avatar

Evidentně se ptáte jak sousedovi uškodit. Nedělejte to, prospějete tím především sobě.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 12.08.16 20:30
avatar

A nemáte tam spíš problém se ztrátou soukromí?

Podejte písemnou stížnost na stavební úřad, čím dřív, tím líp.

Na přeměnu nebytových na bytový prostor by mělo být, podle mne, povolení. Jako to je naopak z bytových na dílnu, z garáže na dílnu. My jsme museli také žádat dopředu o souhlas.

Okna by měla být zneprůhledněna, buďto skly, nebo postavenou předzástěnou. Pokud máte obavu o neoprávněný vstup /stačí otevřené okno a může Vám tam třeba stále skákat kočka/, tak můžete požadovat zabezpečí oken mřížemi.

Nespoléhejte se na úředníky, ale sám si nastudujte všechny předpisy, Vy musíte být chytřejší než oni a soused.

Protože když se Vám něco nelíbí, tak musíte vědět, co je špatně a na tom trvat. Jakmile na úřadě vidí laika - neznalce, tak s ním vymetou.

Vzpomeňte si na toho 15ti letého klučinu, který chtěl nějaké informace, řekli mu, že nemá nárok. A protože se nedal, popohnal to výš, uznali mu, že i když je mladý, úřad mu musí požadované informace poskytnout. Nebyl to ale jenom jeden případ, měl toho víc.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: uska®
Datum: 12.08.16 21:05

Pohanko, tazatel nepíše rozestup mezi domy. Předpokládám, že sousedova okna nejsou dva metry od oken tazatele. Jak je to se ztrátou soukromí v řadových domcích a nebo v panelákových bytech s balkóny nalepeny na sobě?

Název tohoto vlákna - zazdění oken vypovídá o tazateli, že by byl nejraději, aby soused okna zazdil, nejde mu o výměnu oken.-D

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.08.16 11:21
avatar

Můj říbuzný má domek, vedle vjezd a hned místo plotu je další domek souseda.

Když sousedi předělávali, tak museli žádat o povolení okénka do kuchyně. Babička tenkrát nepovolila a sousedi mohli udělat pouze odvětrávání trubkou. Okno tam dříve nebylo, takže ani to nové se bez souhlasu nemohlo udělat.

Pravda je, že zde z dílny okno již bylo /to dílenské bývá neotvíravé/. Možná, že by nebyl problém, kdyby tam soused nové okno vsadil, plastové, ale stejného členění a neotvíravé /třeba pouze malá větračka nahoře/.

Jak málo někdy stačí, aby se sousedi nedohodli. Myslím, že chyba je opravdu na straně souseda, který vyměnil okna do dvora k sousedovi a vůbec se jich nezeptal na názor, natož souhlas. Chtělo to domluvit se na kompromisu. Ten mi tam chybí.

Mě by se to také nelíbilo, umím si ti totiž představit. A stejně tak bych se proti tomu ohražovala.

Jiná situace by byla, pokud by to byli příbuzní, nebo velmi dobří známí, se kterými bych měla dobré vztahy, tak by to bylo bez problémů. Naopak bych přivítala, že si můžeme okýnkem podávat potřebné věci, nebo půjčovat suroviny do kuchyně*smich*.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.