Kondenzační kotel

Od: Datum: 11.08.16 10:12 odpovědí: 7 změna: 15.09.16 13:38

Dobrý den.Chci se zeptat, jestli je lepší kondenzační kotel závěsný nebo stacionární.Stávající stacionární plyn.kotel mám ve sklepě.Dík za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.08.16 22:08

Ahoj.

Pro základní funkci zařízení je to asi jedno. Jen ty zavěsná provedení budou mít tu jeho spodní část poněkud ve vzduchu a nebude pod ně zapadávat nepořádek a půjde pod nimi tudíž třeba zamést. Když v té ,,kotelně,, bude vlhko, mohl by ten stacionár tím trpět a rychleji reznout. U dřívejších stacionárů se mohlo více prášit do hořáku od země a tím ho degradovat. Jinej problém nebo výhoda mě nějak nenapadá.Třeba někdo něco ještě přidá. Ahoj.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.16 06:56
avatar
Jen taková doplňující otázka...Máte soustavu spočítanou pro kondenzační kotel? Pokud ne, tak jeho použití nemá valný smysl a je úplně lhostejné, zda bude stacionární nebo závěsný.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: lubvas
Datum: 12.08.16 09:10

Spočítaný to nemám.Komín je vložkovaný husím krkem,který má vnitř.průměr asi 130 mm.Měřený tah komína je 12P.Je na něm napojen starý plyn.kotel o výkonu 25kw,který je trvale nastaven na 50 stupňů ohřevu topné vody.

Datum: 12.08.16 20:23

Ahoj Martine.

Ještě pro tazatele. Tah komína není pro ten nucený odtah až tak důležitý. Ponechej si tam i to už zřízený vyvložkování. Kdyby nebylo, tak ani není potřeba to řešit. Kotel má nucený odtah větrákem a ten ty spaliny žene do plastové trubky. Ta je vyvedena až na konec komína. Popřemýšlej, kam odvedeš odkapavající vodu z kotle. Sousedi to mají trubkou na podlahu a potom do kanálku guly.Je to takové pořád mokré a nechutné.

Martine, nevím jak je to počítání moc důležité, ale třeba u těchto sousedů starý samotížný systém se stacionárem a objemnými starými radiátory z roku 1974 doplnili novým kondenzákem s 50ti litrovým zásobníkem na TUV. Pouze odstranili ty nejsilnější roury, co byly hned za kotlem a na ty konce napojili nějakou měď. Celý systém je nyní hnaný čerpadlem z kotle. Topení funguje dobře a na nižší teplotu topné vody. Jen jim museli vyměnit složitější digi ovládání za jednodušší kůli babce. Nyní jim to maká i po téhle stránce. Určitě šetří, i když topí do těch starých radiátorů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lubvas
Datum: 12.08.16 22:32

Je pořízena nová expanzka,nové radiátory,čerpadlo i ten odpad je v dosahu,takže mimo té plast.trubky v komíně by snad neměl bejt problém.Akorát si říkám, jestli těch deset procent zvýšené účinnosti destil. kotle stojí za tu nadměrnější starost o provoz kotle(servis,revize,složitost atd.).U stávajícího kotle Destila není třeba skoro žádné pozornosti.Kotel se manuálně nastaví na určitý režim a víc se o něho celou sezonu nemusím starat.Jednoduchej,jak na ovládání,tak na provoz.Jednou za čas se změří případný únik plynu u el.ventilu a to je vše.Čištění hořáku?Co to je?Ten je tak geniálně udělanej,že se na něm žádné nečistoty neusazujou.Dost mě mrzí,že tyto obyčejné plyn.kotle chcou zrušit.

Datum: 12.08.16 23:16

Jó Lubíku, vývoj nezastavíš. Prostě, staré jednou odejde a jinou věc prostě nekoupíš. To je tak u všeho.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.09.16 13:38

Tak si kupte zase novou stacionární Destilu *palec*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.