Drenáž kolem domu se skalnatým terénem?

Od: Datum: 12.11.12 21:27 odpovědí: 14 změna: 14.11.12 17:48

Dobrý den,

stavíme - respektivě opravujeme rozestavěný RD ve skalnatém, kamenném terénu, bohužel jsme zjistili, že okolo domu není žádná izolace a voda nám ze svahu při dešti protéká garáží. O víkendu jsme se snažili terén okolo základů okopat, ale bohužel to není reálné růčně a ani s kangem se nedostali hlouběji jak 20-30 cm :(, všude okolo domu jsou velké šutry a já nevím jak tedy máme drenáž udělat, není nějaké jiné řešení? Bojíme se i hlíny na kamenech- terén je dostli svahovitý, když zaprší máme na obvodových stěnách hlínu.

Moc děkuji za všechny rady, Zuzka

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.11.12 21:29

zastavte vodu dál od baráku...

doplněno 12.11.12 21:44:

Zuzano, nelze dávat přesnou radu, když neznám Váš prostor...

Od: llilaa
Datum: 12.11.12 21:40

Celý terén kolem domu je kamenný, jsou tam i velké skalky :( Nemám kde ji udělat, jedině v úrovni domu nad základ. desku, ale to nám nepomůže, že?

Datum: 12.11.12 21:49

Přikládám nějaké foto pro představu

Datum: 13.11.12 01:07

hmmm, tak to vam nezavidim, asi budete ve finale muset vodu nejak odklonit okolo baraku...
nevim jestli se tam bude za ten barak i chodit, jestli ne, udelal bych tam lapac te vody, nejaky asi betonovy zlab a odvadel to PVC trubkou do pryc... a do budoucna odvadet treba kaskadami po skalce, v zime budou pekne krapniky atd :) nakonec si z toho jeste udelate prednost :)

Hlinu nechat prorust na jaro nejakyma naletovyma drevinama nebo mixem travy, nebo jestli je tam ukrojeny odkryty svah, tak pletivo nebo textilii a nakrast si volne rostouci brectan :)

Datum: 13.11.12 08:39

přikládám ještě dnešní fotky terénu, s tím pletivem nás to taky napadlo, ale bylo nám řečeno od člena rodiny, co má taky svahovitý terén za domem, že je to hloupost, napadla mě i geotextilie, ale za domem, by chtěla sestra aspoň nějakou terásku.

Datum: 13.11.12 08:40

foto zepředu

Datum: 13.11.12 08:41

foto vzadu

Datum: 13.11.12 08:42

a ještě foto z boku

Datum: 13.11.12 10:40

nevim jak to tam mate řešené.. dealni by bylo obkopat stěny aspon tak 30 čisel širokym vykopem , dát nopové folie k zakladum a položit drenáže.. i když jak vidim tu situaci mezi domy.. asi by to mohl být problém... s těma šutrama.. nevim .. nemam s tim zkušeností ale obyčejnym kangem to pujde asi hodně blbě.. dále bude potřeba vodu odklonit od baraku nějakymi žlaby např.. ale to musite vysledovat sama jak vam to tam teče a kudma a vymyslet vhodne řešení tak aby vám to tam nenaplavovalo hlinu na barák a neteklo dovnitř

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.11.12 10:48

No to je právě nereálné, to jsme samozřejmě po studování tady na stránkách měli v plánu, ale není reálné to odkopat, ten blbec ty šutry zalil asi i do základu :( takže se kolem domu nedostaneme, kangem to opravdu nejde to jsme zkoušeli.

Datum: 13.11.12 18:43

spodní objekt ze ztraceného bednění nemá svislou hydroizolaci?

to by byl problém!

Od: sanyo*
Datum: 13.11.12 20:20

Jako amáter, který něco podobného taky zažil je, že budete muset ručně - pomálu ale jistě odkopat terén za domem a prostě tam kde je to třeba, a do takové pracovní šířky ( alespoň cca 60 cm), aby se tam dalo dělat . Velmi důležité je, že musíte použít bezpečnostní výstavbu dřevěných přepážek ze silných kůlů, aby se nezbortil svah a nezavalil tam pracovníka. Materiál odkopat, vyvézt, zajistii řádnou opravu izolace na baráku a provést odvodnění terénu někam před či vedle domu. Stroj tam asi nedostanete, ale všechno se dá udělat. Já jsem odkopoval můj RD ze severní strany do hloubky 300 cm, nejhorší však bylo se vždycky vymotat s lopatou a kbelíky mezi třemi dřevěnými kůli a vzpěrami. Měl jsem to ale ulehčené zpočátku tím, že jak jsem vyhazoval hlínu, tak jsem jí měl kam házet - tedy na rovnou terasu na severní straně RD. Pak jsem již nemohl, musel jsem jí vynášet v kbelíkách .Stráň jsem tam naštěstí neměl.

Nejlepší by to pro Vás ale bylo svěřit nějaké firmě, která by s tím možná lépe, poradila.

Datum: 13.11.12 21:34

Dobrý den,

z toho svahu nic nespadne, to jsme ověřovali u statika, takže toho se neděsím. Ale neodkopeme to u domu, jak jsem již několikrát psala.

A jak jsem již psala izolace není nikde, žádná.

Datum: 14.11.12 17:48

zkuste mě nalézt on line, třeba skype, či ICQ..

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.