Zahradní domek svépomocí

Od: Datum: 11.08.16 10:02 odpovědí: 5 změna: 11.08.16 13:26

Dobrý den,
chci si na zahradě postavit zahradní domek - svépomocí. Jen jednoduchý na patky, cca 4x3m.

Existují nějaké nákresy na konstrukci a hlavně jaké trámy použít? Budou stačit 80x80? Rád bych se odrazil od něčeho vyprojektovaného, co bych si poupravil.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: krtek
Datum: 11.08.16 10:05

záleží co s tím domkem máte v plánu... 80x80 mi přijde však málo jako nosná k-ce..já bych dal alespon 120x120.. 4x sloupky, nějakej průvlak na spojení rámu..a pak obouchat deskama..

Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.08.16 10:09

Koukněte kolem Vás, jak dělají pergoly, podle toho okopírujete konstrukci.

Od: anonym0
Datum: 11.08.16 10:42

Dojdete do OBI nebo podobne, kde maji takove domky vystavene. Vse potrebne si zmerte, parkrat se do domku z ruzne strany oprete, zjistite ze je to hrachovina a pote podle uvazeni kontrukci zesilte.

Od: jendad
Datum: 11.08.16 11:00
Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.08.16 13:26

Na zahradní domek určitě staší 80x80,vždyť to nic neponese.Nezapomenout konstrukci v rozích zavětrovat,celé se to pak zpevní prkny na stěnách.Profil střechy jsem dělal ze sbíjených vazníků,stačí 1´´ prkna na výšku spolu sešroubovat do konstrukce střechy.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.