Jak vyměnit staré tašky za nové?

Od: Datum: 10.08.16 09:55 odpovědí: 14 změna: 12.08.16 08:18

Chci se zeptat, zdali pokrývačské firmy renovují střechu zásadně zvenku pomocí toho svého výtahu tašek, nebo se to dá dělat i z půdy? Jde mi o to, že bych tašky natahal předběžně během zimy na půdu sám a snad ušetřil trochu peněz, firma by v létě dodělala ty odbornější práce. Čas na to mám. Dík.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.08.16 10:04

Na výtahu asi moc neušetříte, nejdražsí je lidská práce a vytvářená nadhodnota pro majitele.

Jestli tam nemáte folii (resp obytné podkroví) a nebudete ji tam dávat, tak by podávání z půdy bylo jednodušší. Ale kdyby se to mělo po střeše roznášet ze střešního výlezu, tak bude lepší výtah.

BTW nastudujte si doporučené pracovní postupy a koukejte pokrývačům pod ruce, ať vám to moc nezprasí ...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.08.16 10:05

Určitě to jde... ale domluvte se s konkrétní firmou a zjistěte, zda tím vůbec něco ušetříte a zda to pro ně nebude nopak přítěž, ať to neděláte zbytečně. Neumím odhadnout prostor, ale vejde se to tam vůbec a nebude půda moc těžká?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.08.16 10:53

Co když nebudou nové tašky sedět na latě? Přelatovat střechu (natáhnout parozábranu) není problém ale hromady tašek budou jen zavazet. Bylo by také dobré před pokrytím ošetřit původní trámy proti červíkům ;) Tady se dá ušetřit, ale tašky si pokrývač nechá naházet k ruce, přenášení po půdě je vražedné.

Od: paw®
Datum: 10.08.16 11:13
Chci se zeptat, jaky ma vyznam osetreni tramu proti cervum kdyz menim krytinu? Kdyby byli cervi, tak krov je uz ted sezrany. Jak to delali drive, kdyz strechy vydrzely bez osetreni stovky let? Hlavni je, aby na novem drevu nebyla zadna kura.

Datum: 10.08.16 11:37

Pro vás žádný, nerekonstruujete střechu. Mít odkryté trámy, určitě je očistím, prohlédnu, co je třeba opravím a dřevo namořím. Pak natáhnu parozábranu, nabiju nové (namořené) latě a položím tašku. Už pro ten pocit, že to tam bude dalších 50 nebo více let. Ale klidně to jde natřískat na zaprášené desky s pavučinama ... jak na fušce u cizích.

Datum: 10.08.16 11:50

Hlavně nikdy nenatírejte krov nebo latě, když už je natažená folie.

Zkoušel jsem na zbytku folie, co to udělá. A zatímco po nové folii se kutálejí kapky vody, tak do folie polité impregnací se to krásně vsakuje a protéká skrz.

Datum: 10.08.16 11:22

depriku, na Váš dotaz nejde odpovědět správně, páč neznáme mnoho podrobností. Je třeba zjistit, co a jak bude vše dělat firma na střeše. Domnívám se, že neušetříte nic, svoji dřinou taháním tašek na půdu. Jen hrozí poškození tašek.

Bude firma předělávat latě, nebude třeba místy spravit krov? Je více otázek, které musíte zodpověděet.

doplněno 11.08.16 10:14:

Jen ze své zkušenosti se střechou, kde jsou staré latě. Tašky musí být kolmo ke hřebeni, či okapu, takže musíte zaměřit pravý úhel, (několikrát), udělat na latích značky a kontrolovat vzdálenost sloupců. Páč každá taška má malinkou vůli v zámku, při 10 řadách klidně i 5 cm rozdíl ve sloupku. Pak Vám nebudou zapadat do zámku, budou Vám "zubovat a houpat na latích". Je dobré si sehnat prkno či lať na délku řady a kontrolovat rovinnost a kolmost sloupců.

Datum: 10.08.16 17:55

No, my máme pozemek na svahu. Takže auto s taškami buď přijede dolů a všechno se musí vytahat nahoru nebo o trochu hůře autem nahoru a lépe tašky vozit shora dolů. Měnit se budou jen první dvě latě odspoda, střecha dlouhá 20 metrů, sedlová střecha. Rozteč latí souhlasí, natírat se nebude, folie nebude. Firmu znám, důvěryhodná. Cenová nabídka práce a tašek s novými okapy na jedné straně, prostup dvou komínů, oplechování vč. odvozu bordelu, bez hromosvodu činí 170 000 Kč. (jen DPH činí nepřijatelný nárůst, to mne s.) Cena pouze tašek v nedalekých stavebninách pro mne s DPH 40 000 Kč. No já to teda řeknu, chtěl jsem někoho (jednoho) sehnat a udělat si to ve dvou, postupně, z půdy.

(menší výminek už jsem zvládl právě z půdy ve dvou)

Od: vilik
Datum: 10.08.16 18:26
Jestli máte takový rozpočet, nechte si jen udělat od klempíře okapy a oplechování komínů, sežeňte nejmíň 4 pomocníky a jste na polovině až dvou třetinách ceny. Rovná střecha bez řezání tašek se skládá rychle a dobře. Jestli nemáte moc vysoký dům, jde to i z venku. Jeden dole bere z palety, podává na žebřík, nahoře jeden odebírá a další podává tomu, kdo pokládá. Nebo se dá ten výtah i půjčit.
Nejhorší problém pro vás budou hřebenáče, tam musíte vylézt ven na tašky.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.08.16 10:50

Právě že palety nelze autem dopravit až k baráku. Na cca 15 m to musí někdo přiblížit, to znamená asi rudlik a šup dolu. No a pak, jak říkáte, asi pokládka vrchem ,než to rvát na půdu a mít každou tašku několikrát v ruce. Ale díky za povzbuzení k akci svépomocí.

Od: paw®
Datum: 11.08.16 11:08

Jde to i svepomocne. Udelat dlouhe koryto desek. Klidne i 15m(desky nadstavite). Do nej udelat vozik ne nepodobny tomu, co maji pokryvaci - konstrukce do L+4 kolecka. No a pak nejaky vratek. nalozite 2 baliky, vytahnete na strechu a jede se pro dalsi. Tim samym korytem lze i tasky posilat dolu.

Datum: 12.08.16 08:18

No, na to jsem myslel taky. Stlouci k sobě dva vzdálenější trámky a usadit vozíček na kolečkách. A na stejném vozíčku z kopce dolů i na půdu, bez přendavání. Staré tašky poletí vzduchem.

Datum: 10.08.16 11:57

Dá se to dělat z půdy, ovšem je to větší drbačka a fakt se nadřete. My jsme kdysi takto pokrývali střechu. Nechali jsme si udělat vazbu a pak to pokrývali sami. Dnes bychom se na to vykašlali, přece jen to není tak dokonalé, ale střecha slouží v pohodě přes 30 let.

Datum: 11.08.16 09:37

No když je to bez folie, laťování a už jste menší střechu dělal, tak podle mě není o čem. Udělejte si to se známým ve dvou, nemusíte odkrývat celou střechu najednou, ale dělat to postupně. Pokud člověk není lempl, tak si to většinou udělá precizněji než "odborná" firma, kterou honí čas. Sežeňte si jen klempíře nebo použijte systémové prvky na oplechování třeba http://www.bramac.cz/produkty/napojeni-na-komin/wakaflex

S folií se to případně dá udělat z lešení vytaženého ke střeše, aby měl člověk snažší přístup a nebál se, že sjede ze střechy.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.