Savo na plast - bělí nebo žloutne?

Od: Datum: 10.08.16 08:10 odpovědí: 4 změna: 10.08.16 09:41

Dobrý den,
naše lednička byla původně bílá jenže teď už je spíš žlutá. Našel jsem v diskuzích, že je na to dobré Savo, že to vybělí.

Shodou okolností jsem včera montoval wc bílé prkénko, kde před savem varují, že způsobuje žloutnutí plastu.

Tak já nevím, co si vybrat.

díky!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.08.16 08:30

Žloutne, tedy na tom prkénku na 100% (vyzkoušeno - nehoda). Co se týká použití jakékoliv chemie na předmět o velikosti ledničky, byl bych skeptický. I kdyby něco nakrásně fungovalo, jak zajistíte rovnoměrnost působení prostředku a tím pádem shodný odstín? To by mohlo teoreticky fungovat jen u aplikace ponorem, což je u ledničky vyloučené.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: misoskamisoska
Datum: 10.08.16 08:44

Nevím, jak prkénko, ale 20 let používám savo na bělení pracovní plochy kuchyňské linky a je běloučká. Tchyně pracovala v LDN, kde používali savo na mytí stolů - barevných - červených, modrých, s umakartovou deskou a tak čisté stoly a nevybledlé, jsem dlouho neviděla. Začala jsem savo vlastně používat až po tom, co mi ho doporučila a jsem spokojena. Čistím nim bílé plastové kbelíky, servírovací tácy, atd. Na lince vybělí i rýhu po noži. Za mně - ano. A ledničku máte z plastu? není to kov?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.16 09:03
avatar

Věkem zežloutlý plast nevybělíte ničím. Není způsobeno nečistotou, ale chemickou degradaci povrchové vrstvy plastu způsobenou světlem a UV zářením (plasty totiž nejsou zdaleka tak nezničitelné, jak se o nich povídá). Musel byste celou tuto vrstvu mechanicky obrousit a povrch přeleštit, což je prakticky neproveditelné. Tím savem pravděpodobně proces žloutnutí ještě urychlíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.16 09:41
avatar

Záleží na druhu plastu, některý zežloutne, jiný ne. Možná záleží na jeho tvrdosti. Zahradní nábytek mi nežloutne, povrch horní desky jedné ledničky mi nezežloutnul a u druhé ano. Prodával se mezi Ciy jeden s označením Activ, už jsem ho dlouho neviděla, a ten byl skvělý, vybělil všechno a nepoškrábal (takové hustší mléko).

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.