Uchycení varné desky

Od: Datum: 09.08.16 12:36 odpovědí: 4 změna: 09.08.16 17:08

Dobrý den,
koupili jsme indukci a přemýšlím, zda jí mám nějak uchytit nebo je to zbytečné. Deska váží dost, nijak se neklinká. Zatím jsem nelepil ani oboustrannou lepící pásku.

Jak jste to vyřešili vy?


doplněno 09.18.16 12:49:

Varná deska je samozřejmě vložená v pracovní desce, ale jen "volně". Stačí to?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: fex
Datum: 09.08.16 12:43

Indukci mám vloženou v pracovní desce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.16 12:58

Mám ji též volně bez dalšího upevnění. Nemám s tím problém.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.16 16:21
avatar
Ta naše měla po stranách zoubky které zacvaknou do zámečků které se před osazením našroubují do připraveného otvoru. Po docvaknutí se tím deska přimáčkne do silikonového profilu na jejím spodku takže pod ní nemůže zatéct žádná kapalina z linky nebo z vařiče samotného. Kdybych to dával na volno jako vy, omáznul bych to ze stejného důvodu silikonem.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: arny®
Datum: 09.08.16 17:08

Dnes je běžné, že už výrobci vestavné desky dodávají bez nějakých systémů uchycení, jak tomu bylo dříve. Bohatě stačí vlastní hmotnost varné desky. Samozřejmě se ale pod desku dává těsnění, které bývá přibaleno u desky. Rozhodně nedoporučuji pod desku dávat silikon, apod. V případě, že budete potřebovat desku vymontovat z kuchyňské linky (např. kvůli záruční opravě), rozhodně vás servisní technik "nepochválí". Někdo může říct, že stačí vzít kancelářský nožík a desku opatrně odříznout, ale když desku usadíte na silikon, tak by se vám taky mohlo stát, že vám servisní technik řekne, ať si desku nejdříve odříznete sami. Kdyby to dělal on a náhodou vám poškodil pracovní desku kuchyňské linky, určitě by jste chtěli škodu zaplatit a to si většinou servisní technici "na triko" nevezmou.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.