SSR relé pro podlahové topení

Od: Datum: 08.08.16 20:07 odpovědí: 8 změna: 11.08.16 15:46

Ahoj.

Uvažuji nad elektrickým podlahovým topením a jeho ovládání pomocí SSR relé (ať nemám ze stykačů zvonkohru). Každý okruh (hlavní jistič 25A) by měl být ovládaný SSR relém 30A, celkem jich bude 10. Prosím, neřešíme zde cenu!

Má někdo zkušenosti jak SSR relé s integrovaným chladičem na DIN topí? Chtěl bych použít tyto: SSM1A430M7 od Schneideru.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.08.16 21:16

Topí, a docela fest. Co ampéra to 1W vyzářený na teplo. Takže 3x25A je 75W které je potřžeba uchladit (cca 120cm2 v hliníku) Ale zase, je to spolehlivé a jak píšete, žádná relátková zvonkohra. Navíc spínání v nule!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 09.08.16 08:26

takže pokud mám v rozvaděči 10xSSR 30A (na DIN s chladičem) tak to asi nebude žádná hitparáda... Zřejmě to prostě budu muset vyzkoušet a pak rozmyslet, jak ten rozvaděč chladit - nebo najít jinou tichou variantu (bohužel mě ale jiná nenapadá)

Datum: 09.08.16 12:25

A když se ssr prorazí, jako že je to možné, může to topit trvale. Stane se pak něco zlého? Jinak použít pojistný termostat. Existují tiché řady relé-stykačů od různých výrobců, prakticky ho vně rozvaděče neslyšet.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.08.16 22:37

Když se prorazí, zůstane rozpojeno. Není způsob, jak triakem, v proraženém stavu, poteče 30A trvale. O tichých relé si myslím své. Koupil jsem značkové za dvojnásobek ceny a tiché bylo rok. Pak ho nahradilo SSR a mám pokoj. Já bych do relátek rozhodně nešel.

Datum: 09.08.16 22:33

300W=300cm2 což není žádná hrůza (30 x 10 cm) a pokud je ten rozvaděč plechový, nemusíte to řešit vůbec.

Datum: 10.08.16 15:58

Viděl jsem proražené SSR natvrdo. Syn dělá návrhy ohřevů a pojistný termostat vždy. Právě kvůli zkušenostem s proražením. A norma neuznává vypnutí pouze polovodičem. Čímž neříkám, že termostat tam musíte dát, když to nic neprovede.

Datum: 11.08.16 15:07

Objednal jsem 30A SSR relé a vyzkouším :)

Dám vědět výsledek

Datum: 11.08.16 15:46

*palec* čeká tě příjemné překvapení, pamatuji jak jsem se tetelil. Perfektní funkčnost a hlavně ticho

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.