Koupě nemovitosti včetně vybavení

Od: Datum: 07.08.16 13:50 odpovědí: 9 změna: 08.08.16 15:19

Dobrý den. Kupuji nemovitost, jejíž majitelé jsou v insolvenci. Zajímá mne, jak rozumět formuli v kupní smlouvě - nemovitost včetně vybavení. Předmětem otázky je kuchyňská linka - zda patří do vybavení domu, majitelé si ji chtějí odvézt. Hraje zde roli i to, že jsou majitelé v insolvenci, tedy že musí v domě všechno nechat? Mám si před podepsáním kupní smlouvy nemovitost ještě zkontrolovat, když na prohlídce s realitním makléřem jsem byla v dubnu? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.08.16 14:48

Kuchyňská linka je 100% součástí nemovitosti. Takže jí tam musejí nechat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.16 15:45

andelck. nebyla bych si 100%ně jistá, že kuchyňská linka je součástí nemovitosti. Tazatel - oslovte insolvenčního správce. Je možné, že se opravdu prodává dům se vším, co v něm je (pak by asi nejspíš šlo o konkurz).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ertl
Datum: 08.08.16 15:19
andelck: já bych těma procentama šetřil...
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.08.16 16:25

Kontrolu nemovitosti před podpisem kupní smlouvy určitě vyžadujte, od dubna se mohlo stát ledasco. Nechci strašit, ale nyní to může být vytopená ruina bez střechy ;). Také nevíte, jak se nynější majitelé k nemovitosti chovají.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.08.16 16:30
avatar

Ani bych se po tom nevozila, kdoví v jakém stavu linka je /i ostatní věci/ a stejně bych nic po někom nechtěla, koupila bych si nové, podle svého vkusu.

Pokud plánujete rekonstrukci, tak snad jenom dobře, když tam nic nebude překážet.

Záleží, jak se cena vyšplhá cena komplet za všechno.

Jestli bude příznivá, ať si chudáci odvezou, co potřebují.

Pokud ovšem není vybavení luxusní. To zvažte sám na místě.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.08.16 16:56
avatar

Kuchyňská linka se za vybavení nepovažuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rybana
Datum: 07.08.16 17:04

Kuchyńská linka není 100% součástí nemovitosti, vše je na dohodě, když chcete mít jistotu, co kupujete nechte si to vypsat do

kupní smlouvy.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.08.16 13:06
avatar

nemovitost rozhodně zkontrolujte před podpisem smlouvy ještě jednou a hlavně se dobře dívejte na případné těžko odstranitelné problémy. Praskající zdi, vlhost od podlahy, plesnivé čerstvě zamalované rohy, špatné vodovodní trubky, špatně odtékající odpady atd.

Ale co se týká linky, já bych na ní až tak nebazíroval. Párkrát jsem zařizoval byt, ve kterém zůstala původní kychyňská linka. Věc dopadla vždycky tak, že se linka musela zgenerálkovat nebo rovnou vyměnit. Proto vám radím : Netroškařte, nelakoťte a jestli linku odvezou tak jděte a nechte si udělat novou. Takovou, jaká vám bude vyhovovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krtek*
Datum: 08.08.16 13:09

je to pokaždé jinak. Osobně jsem se setkával s variantou, že "vč.vybavaní" je prostě...tak jak to leží a běží..nábytek, linka...atd.. jen osobní věci si vemou...ale každopádně...chtějte vypsat seznam všech věcí do kupní smlouvy

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.