Jakou kvalitní pánvici/pánev?

Od: Datum: 07.08.16 13:12 odpovědí: 7 změna: 08.08.16 20:24

Chystám se koupit kvalitní pánvici/pánev, ale netuším dle jakých parametrů a na co se zaměřit při výběru. Raději si připlatím, než si kupovat levnou z IKEI apod. kde by se mi dno pánve po častém používání zvlnilo.

Prosím máte nějakou ověřenou kvalitu? Nepřipalující se, vhodná pro elektrické vařiče, o velikosti průměru cca. 24cm.

Prosím s případnými odkazy přímo na výrobky, nikoliv jen napsat značka tescoma apod.

Děkuju


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 07.08.16 13:35
avatar

Mám ověřenou kvalitu.Tyhle pánve s nepřilnavým povrchem diamant jsou opravdu vysoce kvalitní.Nic se na nich nepřipaluje a můžete je dát i do myčky.Za mě skvělá volba

https://www.decodoma.cz/Panev…vrchem-Diamant-s-poklici.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.16 16:30
avatar

Já si myslím, že v domácnosti má být několik pánví. Nejen podle velikostí, ale i pro způsob použití. Na řízky není fajn ta, na které smažíme omelety nebo ta, na které si uděláme sázené vejce z jednoho vejce nebo si osmažíme pár brambor ze včerka. ;) Ta pánev z IKEA se vám zvlnila ne častým používáním, ale proto, že na rozžhavenou někdo pustil vodu, která byla mnohem chladnější, než ta pánev. A také, co byste za cca 100 chtěl za zázraky. :-D Je dobré mít jednu kvalitní a několik menších, levnějších.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.08.16 17:02
avatar

Osobně nejraději používám litinovou pánev / značku už si nepamatuji/ je sice těžká ale je oproti všem různým nepřilnavým bez konkurence.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.08.16 17:17
avatar

Já bych volila pánev, která má silné, sendvičové dno.

Jinak jsem ulítlá na prodejně Potten&Pannen. Občas se jdu do ní podívat.

Právě mají akce na různé druhy pánví, právě jak píše ,,babkazob,,. Hluboká, palačinková od GreenPan. Jsou to kvalitní věci co nabízejí. Mám pekáček od Emile Henri, a v tom péci je něco úžasného.

Jsou sice dražší, avšak ji můžou pro Vás koupit jako dárek. Nemáte narozeniny, svátek?

Výše uvedená litinová pánev je určitě vynikající, ale mě právě odrazuje ta váha. Myslím, že nějaká švédská znažka je světová.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 07.08.16 17:52
avatar

mám několik pávní, různé velikosti, malinkou na jeden hermelín, také obrovskou na čtyři řízky-ta stála pet tisíc a je nezničitelná-nejaká slitina keramiky a kovu, nevím.Nedavno jsem četla teorii, že nepřilnavé povrchy se dostávají do potravin, tak že jsou nejlepší keramické. Avšak z té keramické /taková bílá/ tak bych řekla, že je zdravé na úkor chuti,je to z ní takové málo opečené či osmažené.Ale asi na ty keramické přejdu, je fakt, že nepřilnavý povrch po čase začne mizet a kam jinam, než do jídla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.16 17:59
avatar

Souhlas s Maky. Teflon nekupuji již desítky let. Též naběračky, obracečky a podobný materiál, umělotinu od Tescomy. Nevěřím tomu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.08.16 20:24
avatar
My máme pánve z ikei 7. rokem a stále jsou zachovalé. Jen už nejsou tak nepřilnavé, takže jsem koupil na smaženici apod novou. Pánev se musí zahřívat pomaleji a nesmí se chladit tepelným šokem(taková ta klasika-za mohutného syčení zchladit). Pokud dám studenou pánev na indukci a rovnou ohulím, je to pro vicevrstvý materiál pořádná prda. Jen doplním, že nové ikea pánve jsou o dost bytelnější konstrukce, než ty starší sestřičky. Bavíme se o pánvi se silným dnem, ne té tenkostěnné hliníkovce...
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.