Pračky s bočním a horním plněním- rozdíly

Od: Datum: 07.08.16 09:06 odpovědí: 17 změna: 08.08.16 08:10
avatar

Jakou používáte pračku?

S horním a nebo bočním plněním?

A jaké jsou zásadní rozdíly těchto typů?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.08.16 09:09

Máme vrchní, pral jsem i v boční U boční máte větší mindrák, že se vytopíte :D Pokud chcete kupovat, berte s displejem, aby to ukazovalo čas do konce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.16 09:10
avatar
Rozdil nevidim zadny.
Pracku mam bocni plneni , neb pod kuchynskou linku , by nesla ta s vrchnim plnenim.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.16 09:14
avatar

Volila jsem pračku s horním plněním z důvodu minimálního prostoru a dneska jsem za to moc ráda, protože ze zdravotních důvodů si nedřepnu ani nekleknu, takže s jinou pračkou bych si neporadila :)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.08.16 09:14
avatar

Máme s bočním. Hlavní rozdíly jsou nasnadě - rozměry a zcela jiný způsob manipulace s prádlem v neprospěch horního plnění. Podle mě volí horní plnení lidé kteří ji již měli a jsou na ni zvyklí a ti, kteří mají na pračku méně prostoru, protože bývají při stejných parametrech užší (zato vyšší a bez možnosti odkladové plochy).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 07.08.16 09:16
avatar

Mám boční - nahoře je postavená sušička - to je asi zásadní rozdíl v možnostech použití

Horní plnění má tchýně, protože tam dává dešťovou vodu, aby ušetřila. Nedokáže pochopit, že prádlo potřebuje trochu vody, aby se očistilo. Její prádlo se v podstatě máchá v 3násobku vody, pračku to ničí a prádlo nevypere...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.16 09:28
avatar

Pro manipulaci s prádlem je lepší horní plnění. Mě osobně by se to vyprané prádlo při vytahování válelo pořád po zemi. A ještě jedna věc. Pokud zapomenu něco přidat, vypnu pračku ze zásuvky, počkám až povolí pojistka otevřu, nacpu co jsem chtěl přidat, zavřu a zapnu. Program běží dál, zkuste to s pračkou s předním plněním!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: yyy
Datum: 07.08.16 12:34

...naštvu tě, s boční to jde taky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.16 17:48
avatar

A kam chystáš tu vodu? Nebo počkáš až se i práškem vypustí?

Tak tomu se říká úsporné praní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.08.16 07:26
avatar

Jako velmi mladé se mi do pračky, s bočním plněním, taky podařilo něco přidat. Nebylo to, pravda, úplně dobré, ale šlo to. Vyšplíchlo jen trochu vody. V pračce s bočním plněním, při praní, vody moc není. Chce to fofr! Šup śup! :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.08.16 07:40
avatar

Babkazov: Také jsem to občas udělala. Při některém programu, a také záleží kolik kg prádla se do bubnu dá, voda nedosahuje hodně přes okénko. Je to tak, musí se rychle.

Pokud máte připravenou další várku na praní, tak lze nějaký dobře savý kus rozprostřít pod dvířka a případnou uteklou vodu nechat vsáknout do ručníku, nebo cíchy. Český člověk si poradí. *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.16 09:34
avatar

Koupila jsem již několik let tomu přední plnění LG eco. Mám místo akorát pro její šíři, a také mě vyhovuje, když mohu proces praní zkontrolovat vizuálně.

Pračka je sice trošku širší oproti druhé variantě, ale na horní plochu můžete naskládat třeba ručníky a osušky, koše apod., případně odložit jiné potřebné věci a máte je tam napořád, bez nějaké manipulace.

U praček s vrchním plněním je ještě další výhoda, kromě již výše zmiňovaných, můžete během praní ještě přidat nějaký zapomenutý kousek a voda Vám neuteče. To jaksi při předním plnění nejde.

Každá pračka má něco pro a něco proti. Ten zdravotní stav je dobrá připomínka.


doplněno 07.08.16 09:40:

Na příspěvek nade mnou mohu poradit, že na zem pokládám umyvadýlko, takže se vyprané prádlo v žádném případě na zemi neválí. A pokud si uživatel vybere v obchodě čtvercový tvar, nebo malý obdélníkový koš na vyprané prádlo, který přistrčí na těsno k pračce, tak je manipulace o hodně snažší.

Lavůrek /koš/ používám proto, protože věším prádlo venku na šňůry, aby mi ho sluníčko a čerstvý vzduch pěkně provonělo. Nepoužívám žádnou aviváž.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.16 10:25
avatar

Mám vyzkoušené oba typy. Řekla bych, že jedinou výhodou pračky s předním plněním je kulatý, hladký otvor, kterým snadno narvete třeba objemný polštář. U pr. s horním plněním ho narvete taky, pokud máte pr. na víc kg prádla, ale musíte opatrně a přitom silou, ven jde taky hůř. Jinak má samé výhody, úspora místa, žádné ohýbání, ani když kontrolujete zda někde např. neuvízla ponožka, odpadá riziko vytopení nedovřenými dvířky a hlavně múžete přidávat během cyklu prádlo, na které si ještě vzpomenete. Velká výhoda při hor. plnění je také při barvení prádla, nepocákáte okolí pračky. Dobře do ní vidíte se shora, vestoje. Můžete i před ždímáním odebrat kus, který ždímat nechcete. Aviváž používám jen u flízových materiálů a ručníků, jinak používám trochu octa, prádlo pak voní práškem, ne octem a neničí se elastické vlákno.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.16 10:50
avatar

Velmi dlouhou dobu jsem měla pračku s předním plněním, k naprosté spokojenosti, v koupelně. Když jsem se přastěhovala, do kuchyně byla příliš velká a tak jsem si pořídila pračku s horním plněním. To jsem si neuvědomila, že existují i pračky, s předním plněním, které mají i jiné rozměry. Klasika je nějakých cca 60 x60 cm. Ale jsou i takové, které mají cca 60x 35 cm. Moji mladí, se dvěma kluky ji maji. Nějaký Ariston nebo co, několik let, s naprostou spokojeností. *hi* Teď mám nějakou Indesitku s horním plněním, 1.000 otáček při ždímání. Mám problém se sušením prádla, protože mám nevytápěnou koupelnu a byt vytápím plynem. Při ždímání tato pračka má jen na pár chvil těch deklarovaných 1.000 otáček. Takže, v zimě nechávám ještě jednou přeždímat, protože je prádlo málo vyždímané. V létě, kdy se suší venku, to nevadí, ale v zimě ano. A to tak, že dost. Záleží, kde sušíte a jak na suché prádlo spěcháte. V praní rozdíl není vůbec žádný.

Kdybych měla dost peněz, zvolila bych pračku na 7 - 10 kg, plnění zepředu. Ikdybych toho prádla navíc neměla příliš. Viděla jsem ji v akci u dvou starých lidí a je to obrovský rozdíl. Je mnohem tišší, vypere s menší spotřebou elektřiny i vody. Prádlo je vyždímané úžasně a přitom není pokrčené, polámané.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 07.08.16 12:55
avatar

První pračku jsme měli s vrchním plněním a protože jsem si na to zvykla ,tak ta současná ho má taky .Je to AEG na 6 kg.Maximálních otáček je 1200 .Prádlo je dost vyždímané.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.16 13:37

Kdysi v panelaku jsem mela plneni ze shora kvuli mistu,ted v novem baraku v technicke mam siemens plneni z boku na 8kg pradla a jsem s ni velmi spokojena,a ona se mnou asi taky, protoze po skonceni prani mi napise -tak zas priste!(potvora ).

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.08.16 17:43
avatar
Měli jsme oboje ,horní,pak 2x boční a nyní zase horní.Je to jedno.kvalita praní a ždímání je stejná.Jen mi přijde že uložení bubnu (ložisko) je víc namáhané.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzik*
Datum: 08.08.16 08:10

to je pravda, u pračky s předním plněním budou ložiska namáhána více, než u pračky s plněním horním. Myslím si, ale to nemám podloženo, že u většiny praček s horním plněním bude pak výměna ložisek snažší.

Preferujeme pračku s předním plněním. Máme dost místa a s prádlem se lépe manipuluje přes velký kulatý otvor a jen se tak vyhrne dopředu do připraveného koše. Do pračky je vidět, co se tam děje a pohmatem na dvířka, namátkově během praní, můžu zkontrolovat zda je teplá. Před lety, když jsme měli s horním, netuším po jak dlouhé době jsem náhodou zjistil, že topné těleso nefunguje. Zřejmě dost dlouho jsme prali ve studené vodě.

Zvlášť praktické na pračce s předním plněním je to, že se může libovolně použít její horní plocha a přitom mohou být dvířka pootevřená, aby pračka větrala. U horní to prostě nejde.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.