Zavařený okurkový salát

Od: Datum: 04.08.16 18:21 odpovědí: 4 změna: 05.08.16 15:08

Dobrý den, přerostly nám okurky a na netu jsem našla recept na zavařený okurkový salát. Prostě se udělá okurkový salát a zavaří se to. Nějak se mi to nezdá, co z toho vyleze, když to projde varem. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.08.16 23:38

Nevím jestli se jedná o Vámi zmiňovaný recept, ale něco takového znám jako "americké okurky" a to chutná dobře. :)

Ohodnoceno: 0x

Od: boba®
Datum: 05.08.16 09:00

Zdravím, léta jsem zavařovala okurkový salát a za boha nemůžu teď najít pro vás recept. Ale je to tak, že na kolečka nakrouhanou okurku promícháte s nakrouhanou cibulí. Ochuťte octem, solí, cukrem, vodu nepřidávat, okurky jí pustí dost. Sterilizujte asi půl hodiny. Mám to vyzkoušené a je to opravdu dobré.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 05.08.16 00:46

Zdravím, taky se mi to nezdá. Babička mne naučila z přerostlých ( nebo i polních ) okurek zavařovat "naháčky". Okurka se oloupe, podélně rozkrojí na čtvrtiny, jádra se odstraní a ty kousky se naskládají na výšku do sklenic. Zavařují se do sladkokyselého nálevu a je to fakt ňamka. :)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.08.16 15:08

Dobrý den, já jsem léta zavářela přerostlé nakládačky a nebo i menší salátovky tak, že jsem je nakrájela na asi třičtvrtě centimetru silná kolečka a nandala do sklenic a zalila nálevem na nakládačky a zavařila. Byly vždy první pryč.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.