Vyrovnání šikmé podlahy

Od: Datum: 03.08.16 11:04 odpovědí: 6 změna: 04.08.16 10:34

Chtěl bych všechny zkušenější kutily moc poprosit o radu k následujícímu.

Na chatě jsme v ložnici odstranili původní podlahu (lino, desky z pilin, latě a mezi tím vysypané pískem) až na podkladový beton. Ten je na poklep trochu dutý, asi na dvou místech prasklý (cca 20 cm) ale budiž. Bohužel nemám k dispozici žádné info o tom, z čeho se stavělo, jaké jsou základy atd. Chtěl jsem místo toho lina, písku atd. dát latě + polystyren + OSB. S obývákem ložnice sousedí po celé délce (nejsou tam dveře, stěna ani přepážka). Přišel jsem tak na to, že podlaha není rovná - na jednom konci pokoje je totiž rozdíl oproti obývákové podlaze 4 cm, a na druhém 5,5 cm.

Čím to vyrovnat a jakou skladbu podlahy byste zvolili jako nejvhodnější? Jedná se o nepodsklepený pokoj v přízemí. V zimě tam bývá trochu vlhko.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.08.16 11:06

Jako u nového domu. izolace (hydro, popř. radon) polystyren a beton.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.08.16 16:47
avatar

k vyrovnání podkladu buď použít:

samonivelační stěrku (dražší, ale jednoduší),

nebo zručně vyrovnat nějakou betonovou mazaninou (levnější, ale pracnější).

Pak bych dal nějakou hydroiziolaci (záleží - hydroizolační nátěr nebo pásy atd.).

Následně jsou varianty různé a je možné třeba položit trámky/hranoly a udělat tak rošt, vyplnit izolací (polystyren, vata, desky,..) a následně položit OSB, plovoučku,.. Tím se dá odvětrat případná vlhkost s tím, když budou průduchy prověrávat.

Nebo použít např Liapor (větřinou (ne vždy - nutno propočítat) drahá varianta) či pouze kamenou izolaci, která je pevná a na ni pouze OSB. Záleží opravdu na případné vlhkosti... nebo třeba tento způsob je jich opravdu hodně. Do vyhledavače doporučuji zadat např. skladba podlahy, složení podlahy, podlahové systémy atp.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: krtek*
Datum: 03.08.16 19:25

tady bych kombinoval výše zmíněné postupy..pokud tvrdíte, že podlaha je dutá, tak byc ji nejdřív zpevnil nějakou betonovou maltou v nějaké malé tl. a pak bych zvolil některý z uvedených metod..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.16 21:28
avatar

Osobně bych postupoval takto.Dutý prasklý podkladní beton,který ovšem není podkladní ,ale je to spíše základová deska,bych vyboural a následovalo by zhutněné kamenivo,pak beton,hydroizolace ,polystyren EPS 100Z tl dle potřeby,na to folii (tzv térpapír nebo igelit ...)a poté podkladní beton (okolo zdi jako dilataci pruh mirelonu) nebo OSB (pkd možno raději 2 vrstvy třeba 12mm aby nebyla spára na spáru ,raději ale beton)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.08.16 06:45
avatar

Nejdříve je třeba vyřešit vlhkost podlahy, jinak bude později problém...jak to je mnoho způsobů, dle místní prohlídky domu a okolí.

klidně můžete vybraný písek přěkatroval, tím urovnat nerovnost podlahy, na něj ve dvou vrstvách dát EPS 100Z, na to Vaší OSB desku opět ve dvou vrstvách.

Existuje spousta jiných možností, vše je jen o penězích, které do toho chcete vrazit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.08.16 10:34
avatar

Protože se jedná o chatu,provedli jsme po odstranění veškeré podlahy hydroizolaci tak,že jsme vytvořili z Ipy vanu.Zabetonovali plochu a po ztvrdnutí položil polystyren Na něm desku z OSB.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.