Příprava napojení odpadu pro Geberit

Od: Datum: 03.08.16 09:13 odpovědí: 6 změna: 04.08.16 07:49

Vážení přátelé,

prosím o radu, jak připravit odpad pro napojení Geberitu.

Mám dodávku dřevostavby od jedné firmy, kde šachta je připravená v šířce 45 cm a hloubce 12 cm za wc.

Věc, která mi není jasná je, že pokud postavím (na budoucí podlaze) kousek před šachtou systém Geberit, tak jeho dodávaná trubka odpadu směřuje do země, nebo do šikma od středové osy. V mém případě jsem připravil potrubí podle projektu tak, že mám napojení ze zákl. desky redukcí ze 125 na 110, pak koleno 110/87°, pak 2x koleno 110/45° a hned následuje odbočka 110 se 45° vyústěním. Ve výšce budoucí podlahy už se pak nacházím zhruba 12 cm pod budoucí osou vyústění zavěšeného wc. Jak to tedy celé napojit, aby potrubí bylo ve spádu? Napadl mě husí krk, což asi nelze napojit na zobáčky úchytů na geberitu.

Díky za rady ;)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.08.16 09:32

Tak...i Geberit vyrábí flexi koleno, ale je dost drahé..

Pak to lze vyřešit pomocí přímeho kusu Geberit..a kolena...

Nebo pomocí např. flexi kolena Alcaplast:

http://www.alcaplast.cz/vyrob…jeni/wc-dopojeni/m9006-detail

To by podle mne mělo také pasovat...a je to levnější než originál Geberit.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.08.16 10:59

Flexi koleno vypadá celkem zajímavě. Nebude ale problém se zanášením?

doplněno 03.08.16 11:34:

Podívejte jak to vyřešili v tomto videu. Není to zrovna Váš případ?

doplněno 03.08.16 11:40:

Upřímně si myslím, že ani tu jejich černou trubku nemusíte používat. Proč vlastně? Dejte místo jejich kolena HT potrubí a napojte na odpad. Tedy takto: Od mísy bych vedl kus rovné trubky skrz modul geberit a poté hned za ním koleno např. 45° nebo podle potřeby.

doplněno 04.08.16 07:34:

@pala027: Asi máte pravdu, ale vše se dá řešit a trubku připevnit k rámu duofixu (kombifixu) nějakou objímkou. Ale stejně, podívejte se sem , přímo na stránky Geberitu - je tu přímé hrdlo k systémům duofix (kombifix). Na Vašem místě bych napsal přímo na Geberit, předložil Váš obrázek, a oni Vám určitě poradí.

Ohodnoceno: 2x

Od: pala027
Datum: 03.08.16 12:27

Díky za to video. Jejich trubka je jiná právě v tom, že má na hrdle udělaný takové drážky, do kterých pak pasuje plastová objímka, která to drží v kostře geberitu. Pokud bych tam nechal jen HT potrubí, nenasadil bych pak přeci wc, potrubí by nebylo uchycené, nebo se pletu? :)

Datum: 03.08.16 11:10

nešlo by místo spodního koleno 87° dát Yčko a zvrchu bude napojené WC? případně tu trubku vést z podlahy rovnou nahoru a tam dát Yčko a trubku zahnout až u stropu nebo prostě někde výš? Bylo by to jednodušší. Na tyhle rozvody bych já osobně flexo nedával. Odpad tam chcete mít už napořád. Levné flexo trubky se zanášejí a praskají ... (alespoň co jsem slyšel). Já doma vše natahal v HT, kort když se ke všemu dostanete nebo jste teprve v rámci příprav. Dokonce ta flexo trubka bude možná dražší než ten jeden HT kus. Průměr černého potrubí co jde z Gebritu by měl být stejný jako průmě HT potrubí, alespoň já jsem to tak doma měl, jen jsem nepoužil celé WC Gebrit ale právě jen tu jejich trubku.

doplněno 03.08.16 11:11:

A možná pokud by tam bylo dost místa ve "stupačce" tak bych to obalil mirelonem aby to bylo odhlučněné teda jestli by to tomu pomohlo ...

doplněno 03.08.16 11:19:

Ještě vidím, že míte udělanou nulovou čáru, odpad ale vychází tudy, kde končí ta černá trubka, jak jsem Vám nakreslil. Alespoň z té originál trubky, co je ke Gebritu.

http://www.koupelny-kaplan.cz…product/1663/image/duofix.jpg

dá se i natočit do strany

http://www.ds-gebaeudetechnik…es/original_images/3764_0.jpg

Pak jsou i bez trubky http://www.kupelnashop.sk/res…/files/110250.jpg?w=640&h=480

Ale Vy jste ho nakreslil s trubkou

Ohodnoceno: 3x

Od: pala027
Datum: 03.08.16 21:58

Aha, to jsem nevěděl, že prodávají bez trubky :) (koukám na ten obrázek a tento systém je na stěnu, což já nemám, já to musím připravit jako před stěnou a celé pospojit, takže zřejmě koupím jen s trubkou ;)

Zkusím to proměřit, jestli by mi to vyšlo tak jak myslíte.

Od: krtek
Datum: 04.08.16 07:49

Zrovna vykolínkování za k-cí bych se nebál. Zrovna o víkendu jsem dokončoval wc u sebe... Když jsme stavěli konstrukci a chystali HT trubky za ní, bylo to zajímavé. Ve výsledku mám odpady za WC ve tvaru tobogánu :D

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.